Як відновити волосся після фарбування: розповідає експерт

Як відновити волосся після фарбування, що робити, щоб відтінок мав "дорогий" вигляд, як доглядати за волоссям між фарбуваннями, розповідає колористка, технологиня, засновниця Natalia Yurchak Beauty School Наталія Юрчак.

Як підтримувати колір між фарбуваннями

Перша і головна порада — уникати високої температури води при митті: вона блискавично позбавляє волосся пігменту. Більше того, якщо вам не подобається новий відтінок після салону, просто помийте голову відчутно гарячою водою.

Щоб зберегти колір волосся якомога довше, потрібно робити догляд вдома і ходити на процедури.

Хоча салонні процедури дійсно популярні та затребувані, останнім часом можна почути, що це зайві витрати, і все можна зробити самотужки. "Багато салонів дійсно спекулюють поняттям "догляд" — наносять маску, виставляють за цю послугу високий прайс, тому довіра у кінцевого споживача підірвана, — погоджується Юрчак. — Добре мати довірених майстрів, до яких можна звернутися по допомогу чи консультацію".

Що ж до ритуалів догляду, то працюють ті, які передбачають декілька кроків. На практиці це буквально означає "від чотирьох різних флаконів". Професійні засоби для салонного догляду містять амінокислоти, кераміди, протеїни тощо та працюють за декількох умов:

Зрозуміло, що вдома повторити це реально, тільки якщо мати спеціальні знання та повну гаму засобів. Багатокрокові ритуали дійсно дають помітний результат.

Getty

Як доглядати за фарбованим волоссям, якщо немає можливості потрапити в салон

Особливо потребує догляду між фарбуванням освітлене, пористе, кучеряве та хвилясте волосся. Якщо ним нехтувати, пасма матимуть тьмяний вигляд, — зазначає Юрчак.

Добре працює такий лайфгак: можна купити маску, яка підходить за типом волосся по довжині, та наносити її на ніч на сухе волосся, закріпивши в жмуток на маківці (можна вдягти шапочку для душу, щоб не замастити наволочку). Вранці достатньо вимити голову, потім нанести кондиціонер — стан волосся вас здивує, — обіцяє Наталія.

Getty

Які застереження існують в догляді за фарбованим волоссям

Ми постійно торкаємося волосся руками, перекидаємо його з одного боку на інший; наносимо засоби для стайлінгу, парфуми тощо, вдягаємо шапки та капюшони. За таких умов волосся швидко стає жирним — і ми миємо голову.

Пасмам по довжині і без того хронічно не вистачає вологи, а часте миття просто позбавляє її. Люди часто думають, що найбільший ворог волосся — фарбування. Воно теж, але миття, особливо щоденне, — далеко попереду. Процес хімічної, фізичної зміни якості волосся відбувається просто за рахунок води і шампуня.

Які небезпеки приховує шампунь

Коли ми миємо волосся, зазвичай ми стаємо перед вибором: ретельно очистити шкіру голови чи попіклуватися про довжину. Класичне правило трихологів — обирати шампунь за станом шкіри голови. Навіть якщо волосся сухе по довжині, але шкіра голови — жирна, то шампунь потрібен саме для жирного волосся.

Ті, чиє волосся схильне до хвилястості, фарбоване та пористе, знає, що глибоко очищувальні шампуні можуть призвести до сплутаності та посічених кінчиків. Тому варто особливо ретельно користуватися бальзамами, кондиціонерами, масками та незмивним доглядом. А тим, чиє волосся кучеряве, — час від часу застосовувати ковошинг — техніку миття, коли замість шампуню використовується безсульфатний кондиціонер. Головне, ретельно промивати шкіру великою кількістю води.

Як укладати волосся в перервах між фарбуваннями

Прийнято вважати, що гаряче укладання сильно шкодить волоссю. Доля правди в цьому є: якщо користуватися прасочками постійно, то якість пасом сильно погіршиться. Втім, сьогодні існує і альтернативна точка зору: гаряче повітря фену пригладжує лусочки волосся і "запечатує" вологу в середині. Тому волосся, висушене феном на помірних температурах, матиме кращий вигляд ніж висушене природнім шляхом.

Ще один секрет — прикореневий об’єм. Якщо піднімати волосся при укладанні, то воно буде менше прилягати до шкіри голови та, відповідно, бруднитиметься менше. Це може продовжити інтервал між миттям (а в довгостроковій перспективі це позитивно відбивається на якості волосся).

Нарешті, пристрої для укладання. Варто обирати ті, які працюють на щадних температурах та генерують потужний потік повітря, який впорається з сушінням швидше. А це означає, що волосся менше часу контактуватиме з гарячим повітрям – та залишиться менш пошкодженим.

Що робити, щоб волосся мало дорогий вигляд

Сказати чесно, "дорогий вигляд" — це не зовсім та категорія, якою коректно оперувати, говорячи про красу волосся. Втім, це найзрозуміліший термін, який описує здорове, красиве, доглянуте волосся: його важкість і блиск, гладкість, здатність відбивати світло тощо.

Існує стереотип, що нефарбоване волосся апріорі має кращий вигляд порівняно з фарбованим. Насправді це не завжди так. Іноді природній колір — невиразний і тьмяний. В таких випадках варто вдаватися до фарбування — принаймні, тон в тон, — це додає сяяння пасмам.

Але, як би там не було, дорогий вигляд має саме здорове волосся. Яким би гарним та модним не був колір, якщо волосся тьмяне, це псує весь ефект, як ковтунці на кашеміровому одязі. Жоден колір не здатний додати розкішного вигляду, — за це відповідає саме текстура.

Селена Гомес
Getty

Популярне на VOGUE