Збереження кольору після одноетапного фарбування або багатоступеневого балаяжу — складна справа, хай там що. Але нині через закриття перукарень задля боротьби проти поширення коронавірусу, ми стикаємося з не зовсім оптимістичною реальністю: професійне фарбування не буде можливим у найближчому майбутньому, на яке, до слова, не доводиться орієнтуватися.
"Стан волосся важливо підтримувати в домашніх умовах, позаяк першорядне значення має його цілісність, — говорить зоряний колорист з Лос-Анджелесу Метт Рез. — Використайте цей час для збереження кольору й доглядайте за волоссям, готуючись до наступного походу до майстра, хай коли це станеться". Метт Рез та інші професійні колористи поділилися порадами, як продовжити життя кольору й зміцнити здоров’я вашого волосся між візитами до майстра.
"Коли ви вперше фарбуєте, то колір виходить ідеальний, — каже французький колорист Стефан Пу. — Але через два тижні він починає втрачати блиск і тон. Потім, через чотири тижні, починає проявлятися коріння й утрачається ще більше початкового блиску й тону". Знаючи про це, ви можете адаптувати свою рутину з догляду за волоссям і спробувати сповільнити процес втрати кольору за допомогою захисних спреїв для фарбованого волосся.
Важливо знайти продукти, що не містять сульфатів і силіконів, позаяк перші можуть висушити волосся, а другі спричинити нашарування, яке може призвести до ламкості волосся. Ще є аміак, популярний інгредієнт, коли справа доходить до процесу фарбування, оскільки лужний хімікат відкриває кутикулу волосся, даючи змогу фарбі проникати глибше. "Хоча це швидко й легко, аміак дуже подразнює шкіру, пошкоджує волосся й колір швидко втрачається", — попереджає Пу.
Що рідше ви миєте волосся, то довше зможете зберігати колір. Рез каже, що найкраще рішення для фарбованого волосся — це мити їх від одного до трьох разів на тиждень. "Якщо ж ви миєте волосся щодня, тоді обов’язково купуйте зволожувальні засоби, щоб компенсувати натуральні олії, які ваше волосся втрачає через постійне миття", — радить він. Для дальшого догляду використовуйте спеціальні засоби, які пропонують додатковий рівень захисту, перед миттям волосся як вступний етап перед процедурою. Прихильниця яскравих відтінків і засновниця салону Suite Caroline Лена Отт радить спробувати очищувальні креми "два в одному", які ліквідують розрив між миттям і зволоженням. Отт радить маску для волосся Christophe Robin ‘Cleansing Mask With Lemon’. "У ній немає сульфатів, тому вона не пузириться й змивається без залишків у волоссі", — пояснює вона.
"Сухе й пошкоджене волосся не триматиме кольору так само довго, як зволожене, — каже Пу. — Без поживних процедур ваш колір зникне швидше". Ви можете знайти більш універсальну маску для фарбованого волосся або підібрати кондиціювальну процедуру з тонувальним ефектом згідно з вашим відтінком.
Нанесення "домашнього" глянцю може творити дива в разі тьмяного кольору. "Рідкий глянець миттєво освіжає колір, допомагає повторно запечатати кутикулу й надати волоссю блиску", — говорить Отт, яка рекомендує використовувати рідкий глянець кожні чотири тижні.
З усіх чинників, що впливають на підтримання кольору, Рез вважає, що надмірне теплове оброблення, а також брак термозахисту в поєднанні з гарячими інструментами можуть бути найбезкомпроміснішими. Лена Отт погоджується. "Часте використання прасочки або інших гарячих інструментів призведе до швидкої втрати кольору!" — попереджає вона й радить у разі потреби скористатися захисними засобами, що діють як зміцнювальний екран на волосся.
Якщо ви хочете щось зробити з корінням, то є безліч продуктів для приховування коренів — від аерозолів до пудри. Вони зручні у вжитку, безпечні для фарбованого волосся й мають широкий спектр відтінків. Якщо ви приховуєте сивину, тоді просто пограйте з кольором. "Беріть відтінок на рівень темніший, ніж ваш натуральний колір волосся, — радить Рез. — Коли ви нанесете його на волосся, він стане прозорішим".
Текст: Lauren Valenti
За матеріалами vogue.com