Кучеряве волосся часто стає причиною відмови від експериментів із зачіскою. І це зрозуміло — волосся будь-якого типу спершу потребує правильного догляду. Про те, як правильно доглядати за волоссям різного ступеня кучерявості, ми розповідали в цьому матеріалі. А якщо ви нарешті готові до експериментів, то пропонуємо поради, як поводитися з кучерявим чубчиком. Своїм досвідом поділилася б’юті-редакторка американського Vogue Лорен Валенті.
Чубчик у природний спосіб впливає на риси й пропорції обличчя, тому ефект перетворення цілком сподіваний. Я з’ясувала, що нова зачіска пом’якшила риси мого обличчя — злегка "розтушувала" суворість густих чорних брів і додала чіткості, змістивши акцент на вилиці. "Залежно від того, який чубчик робите, ви можете використовувати його, щоб привернути увагу до певних рис вашого обличчя, створюючи суворіший або м’якший образ", — каже перукарка Міша Джі.
"Моє улюблене — показувати клієнтам з чубчиком, як з’являється додатковий об’єм і волосся підіймається вгору", — каже мені Міша. Від верхніх кучериків до закручених кінчиків, хвилясті пасма, що облямовують обличчя, буквально змінюють правила гри. Додатковий об’єм і текстура мають вирішальне значення — особливо у разі з кучерявим волоссям — і просто створюють цікавіший вигляд. Ще один бонус: результат майже такий самий, як після підтягнення обличчя. (Завдяки тому, що хмара з кучерів прагне до маківки.)
Подібно до переходу в платинову білявку або фарбування в неоновий колір, чубчик, прямий чи рваний, сам собою зчитується, як заявка на стильний образ. Якщо ви правильно доглядаєте за чубчиком (про це трохи згодом), то матимете кращий і зібраніший вигляд. "Чи то короткий, чи то довгий, структурний або багатошаровий чубчик, головне — знайти ваш варіант", — вважає Міша. "Щойно знайдете свій стиль, завжди буде здаватися, що ви докладаєте чимало зусиль, щоб мати такий шикарний вигляд".
Мій досвід показує, що наявність чубчика спрощує й водночас ускладнює процедуру догляду за волоссям. Через те, що чубчик вбирає частину поту й жиру з обличчя, його потрібно частіше освіжати, особливо, у разі з кучерявим волоссям. (Між повноцінним миттям голови рятує сухий шампунь або швидке миття чубчика й сушіння феном.) І, звісно, чубчик треба регулярно підстригати — імовірно, кожні кілька тижнів. Але, врешті-решт, справа варта заходу, тому що доки ви правильно доглядаєте за чубчиком, доти ваш образ працює на вас.
За останні вісім місяців мій чубчик еволюціонував. Якщо спершу Міша допомогла мені полегшити образ, зберігши довгі кучері до грудей, то сьогодні я маю об’ємнішу стрижку з хвилястим чубчиком з відсиланням до стилю 1970-х. "Я з тих стилістів, які не змушують клієнтів змінюватися, якщо вони до цього не готові. Згодом, у дев’яти з десяти випадків, вони самі виявляють ініціативу піти ва-банк", — каже Міша. Особисто мені подобається, що я завжди можу спробувати щось нове: чи то короткий дитячий чубчик, чи то модний багатошаровий варіант. Мій чубчик надав мені безліч можливостей для моїх кучерів, тож наостанок скажу: якщо замислюєтеся про чубчик, просто зробіть це.
Текст: Lauren Valenti
За матеріалами vogue.co.uk