"Коронавірус" — одне з найпопулярніших слів за останній час, яке викликає цілий спектр почуттів — від недовіри й посмішок до паніки. У світі вже понад 94 000 підтверджених випадків захворювання вірусом COVID-19 і їхня кількість, на жаль, збільшуватиметься, роблячи подорожі й робочі дні (та й просто прогулянки) небезпечними для здоров’я. А оскільки неможливо зупинити мільйони людей від використання громадського транспорту або відвідування людних місць, ось 5 порад з "виживання", які схвалили експерти.
Міські жителі помітять появу медичних масок для обличчя, але вони не забезпечують належного захисту, хіба що поменшає шансів торкатися зайвий раз обличчя. "Ці типи вірусів можуть проникати у ваше тіло через будь-який відкритий отвір, включно з очима, ротом і носом, тому ці маски насправді взагалі не запобігають інфекції", — пояснює Арагона Джузеппе, лікарка загальної практики й консультант у Prescription Doctor. Джузеппе попереджає, що вкрай важливо не торкатися обличчя — особливо після (і під час) перебування в людному місці з обмеженим простором (метро, наприклад). "Ризик зараження вірусом підвищений, тому що мікроби, що є на ваших руках, легше переносяться в ці отвори, збільшуючи ймовірність зараження", — додає вона.
Ця найчастіше повторювана порада навряд чи пройшла повз вашу увагу, але правильне миття рук дійсно допоможе триматися від вірусу COVID-19 якомога далі. "Багато хто вважає, що використання санітайзера є найефективнішим способом дезінфекції рук. Однак правильне миття рук за допомогою антибактеріального мила й теплої води насправді набагато ефективніше, — переконує Джузеппе, — позаяк покриває ваші руки повністю за умови, що ви їх правильно миєте".
Експрес-миття рук недостатньо. Переконайтеся, що мило перетворюється на піну, мийте руки круговими рухами зусебіч — між пальцями й навколо них, долоні й зап’ястки. "В ідеалі, для потрібного ефекту, ви маєте мити руки впродовж 30 секунд", — зауважує доктор Нік Філ, заступник директора Національної служби боротьби з інфекціями в Public Health England. Філ також зазначає, що коли вода з милом не доступні (коли ви сходите з поїзда, наприклад), можна використовувати санітайзер — найкраще підійде формула з 60-процентним умістом алкоголю.
Тримайте фізичну дистанцію з оточенням. І, так, це фактично неможливо в годину пік, тому що вірусні частинки з легкістю переміщаються всюди, особливо якщо хтось кашляє. "Проте є дещо, що ви можете зробити, щоб захистити себе. Уникайте рукостискань з ким-небудь, поцілунків, обіймів і будь-яких форм контакту рота зі шкірою і шкіри зі шкірою", — стверджує Арагона Джузеппе.
Ми рідко випускаємо телефон з рук, що проблематично, коли вірусна епідемія на порозі. "Телефон збирає безліч бактерій, тому завжди корисно тримати екран і корпус телефона якомога чистішими", — нагадує Джузеппе. Використовуйте дезінфекційні серветки, щоб витерти частинки з поверхні вашого телефона, які могли б потрапити на обличчя. Альтернативний метод: видавити на серветку кілька крапель дезінфекційного засобу для рук і протерти телефон. "Якщо вам потрібно відповідати на дзвінки, використовуйте навушники, щоб не підносити телефона до обличчя", — рекомендує лікарка.
Як ми знаємо, маски не забезпечують достатнього захисту, але вони дають змогу почуватися комфортніше у розпал панічних настроїв. Відмовтеся від паперових масок, які недостатньо покривають обличчя. "Натомість знайдіть маску, яка щільно прилягає до обличчя та щік і не має проміжків, через які можуть проникати вірусні частинки, — радить Джузеппе. — Маски не є гарантованим захистом від інфекції, але можуть допомогти".
За матеріалами vogue.co.uk