Карантин через коронавірус змушує нас бути винахідливими: слухати онлайн концерти улюблених музикантів і розглядати роботи улюблених художників у Google Art & Culture. Найвідоміші театри світу, від нью-йоркської Метрополітен-опера до Віденської опери, закрилися на карантин — але не розгубилися й пішли в онлайн-режим роботи. Vogue.ua зібрав всю інформацію: де й коли дивитися найкращі оперні вистави у світі, а також вистави українських театрів.
У Віденській Штаатсопер тепер новий логотип: Live at home. Минулого тижня в Австрії заборонили зібрання понад сто осіб, і головний театр країни закрили на карантин. Але для австрійців опера — особливе задоволення, тому театр ухвалив рішення перейти в онлайн-режим роботи. Вже 15 березня на спеціальній платформі показали оперу Вагнера "Золото Рейну" — це запис вистави від 10 січня.
"У цій складній ситуації Віденська опера відкриває свої архіви для прямої трансляції, тож прихильники музики у всьому світі зможуть насолодитися оперою й балетом. Wiener Staatsoper транслюватиме записи попередніх вистав щодня — у всьому світі й безоплатно". Вистави починаються о 17.00 і 19.00 годині за центральноєвропейським часом (о 18.00 і 20.00 в Києві). Розклад вистав можна побачити тут — і запланувати собі вечір у товаристві прекрасної музики. У програмі "Туга", "Ромео і Джульєтта" і "Перстень нібелунгів". Для того щоб подивитися оперу, потрібно зареєструватися на сайті.
17 березня французька газета Le Figaro написала, що від сьогодні Паризька опера буде безоплатно транслювати на офіційному сайті, а також платформі Culturebox свій репертуар. Карантин може стати можливістю відкрити для себе найкращі оперні вистави у світі — кажуть у театрі. Транслювати спектаклі будуть, починаючи з 17 березня, щовечора о 19.30 за французьким часом. У театрі намагаються зберегти звичний розклад, тільки онлайн: так, до 10 квітня тут мала йти опера "Манон", тому її показуватимуть першою. Також на цьому тижні покажуть оперу "Дон Жуан" і балет "Le Lac des Cygnes", а наступного тижня буде новий розклад. "Ми хочемо зберегти цей зв’язок із глядачем, попри ці більш ніж складні часи", — каже в інтерв’ю Le Figaro Мартін Кулон, прес-секретар Паризької опери. 29 березня покажуть "Дон Жуана", а 3 травня (вистави транслюватимуть онлайн навіть після припинення карантину у Франції) — оперу "Кармен".
До 31 березня закрився і нью-йоркський Metropolitan Opera. Водночас найкращі спектаклі театру, записані у форматі HD, весь місяць транслюватимуть онлайн. Першою покажуть оперу Жоржа Бізе "Кармен", головну партію в ній виконає латвійська зірка Еліна Гаранча. А 22 березня рекомендуємо не пропустити "Євгенія Онєгіна". Це буде запис вистави 2007 року, у головній партії — одна з найвидатніших оперних співачок у світі Рене Флемінг. Трансляції починаються о 19.30 за нью-йоркським часом і актуальні на сайті ще 30 годин після. Розклад можна вивчити за посиланням. "Ми хочемо запропонувати якусь грандіозну оперну втіху шанувальникам опери в ці надзвичайно важкі часи", — сказав генеральний директор компанії Пітер Гелб. "Щоночі ми показуватимемо нову оперну перлину з нашої колекції HD-презентацій за останні 14 років".
Не відстають від інтерактивних світових тенденцій і українські театри. Національний театр Франка оголосив, що від 17 березня транслюватиме на офіційному каналі в Youtube свій відеоархів. "Шановні глядачі, під час карантину відкриваємо доступ до записів наших архівних вистав. За традицією початок вистав о 19:00, посилання на трансляцію з’являтиметься на нашій сторінці у фейсбуці о 18:55. Крім вистав, плануємо показати бенефіси й невідомі передачі про акторів та режисерів театру Франка". 17 березня покажуть виставу "Лев і левиця" 2007 року, а 20 березня — "В степах України" знаменитого режисера й актора Гната Юри в записі 1940 року. Розклад трансляцій шукайте тут.