Попри те, що Коко Шанель народилася не в Парижі, її ім'я навічно пов'язане з французькою столицею. Незадовго до ревучих 1920-х вона заняла фешн-резиденцію на Rue Cambon і за століття після це місце так само відоме в усьому світі, як будинок Chanel. Також протягом довгих років в іменитого модельєра з'явилися улюблені місця, які вона постійно відвідувала. Vogue.ua пропонує здійснити екскурсію містом вогнів по стопах мадемуазель.
Хтось каже, що ставлення Шанель до Парижа – це фактично її любов до готелю Рітц, де вона прожила 34 роки. Розташований на Вандомській площі, номер Коко на другому поверсі оформлений за всіма канонами її естетики: лаковані стіни, позолочені леви, елегантні ширми, багато дзеркал і чорно-біла кольорова гама. Під час Тижня моди в Парижі ціни за ніч в цій кімнаті можуть становити до 28 000 євро. Якщо ви дійсно хочете відчути на собі всі принади проживання в номері Коко Шанель, готель пропонує різноманітні процедури з догляду за обличчям і масажем з використанням фірмових продуктів бренду.
Якщо захочеться послідувати по стопах дизайнера, сміливо вирушайте у флагманський магазин Chanel на 31 Rue Cambon. Перед тим, як переїхати в Рітц, Шанель жила в приміщенні над першим поверхом, де і організовувала покази і зібрання, що проходили навколо знаменитих дзеркальних сходів (вона спостерігала за шоу з п'ятої сходинки – її щаслива цифра).
До 1935 року на Rue Cambon було побудовано п'ять будівель Chanel, зробивши вулицю головним місцем призначення для будь-якого шанувальника бренду. Її будинок (який як і раніше декорований оригінальними меблями) недоступний для відвідувань, але всю магію, яка там відбувалася, можна відчути, відвідавши крамницю.
Шанель була піонером і в світі моди, і в б'юті індустрії. В 1921 році вона створила культовий аромат Chanel № 5, складну суміш, що включає жасмин, корінь іриса й троянду. Пізніше послідували ще кілька знакових ароматів, зокрема й реліз Gardénia у 1925 році. Щоб можна було відчути ті ж потужні квіткові аромати, якими жила Шанель, відвідайте Marché aux fleurs, який є одним з найстаріших і найбільших квіткових ринків в Парижі.
Angelina – кафе, в якому можна було часто зустріти Шанель. Відвідайте цей заклад на Rue de Rivoli, який розташований у кількох хвилинах ходьби від місця, де вона жила й працювала. Це кафе було засноване в 1903 році, інтер'єр багатий на білу скульптурну ліпнину, великі дзеркала й високі стелі. Настільки ж багатий смак гарячого шоколаду й чудової, практично культової випічки Mont-Blanc.
На вечерю варто забронювати столик в ресторані Le Grand Véfour, який Шанель відвідувала час від часу. Розташований в Пале-Рояль, ресторан має обширну 200-літню історію, повну культури, політики й високого кола, з вражаючою естетикою Прекрасної епохи.
Після вечері можна вирушити до Театру Єлисейських Полів, щоби побачити концерт або виступ. Шанель створила неймовірні костюми для балетного шоу Le Train Bleu, прем'єра якого відбулася в цьому ж місці. Протягом року в цьому театрі проходить ряд різних заходів: від музичних концертів до великих опер.
Якщо ви хочете зробити свою програму більш культурною, сучасна Шанель точно оцінила б Grand Palais, який став традиційним місцем проведення показів модного будинку. Коли тут не прохить найпопулярніше шоу Paris Fashion Week, в цьому просторі під скляними куполами в природному світлі купаються експонати різноманітних виставок, починаючи від фотографій й закінчуючи роботами Поля Гогена.
Шанель була палкою шанувальницею мистецтва. Навіть її кімната в Рітці прикрашена ілюстраціями й фотографіями з особистої колекції. Тому вона точно полюбила б чудесний книжный магазин 7L, созданный Карлом Лагерфельдом, нынешним руководителем Chanel. Полки заполнены томами истории моды, архитектурными фотоальбомами и даже кулинарными книгами. Это место – неиссякаемый источник вдохновения.