Коли весна "переодягає" знайомі двори, вулиці та парки в нове, то здається, що потрапляєш в іншу країну. Але якщо хочеться кардинальної зміни декорацій, можна відправитися на вікенд в близьке чи далеке зарубіжжя.
Трохи більше століття тому французький художник і скульптор Анрі Матісс прибув на Корсику і, як він заявив пізніше, був вражений яскравістю середземноморського сонця і соковитістю кольору тутешньої природи. Саме на Корсиці розгорілася його пристрасть до кольору. Острів невеликий: 180 км в довжину і 80 завширшки, але місцеві контрасти заворожують. Щоб цілком оцінити всю красу, варто досліджувати далекі куточки: від ізольованих рибальських сіл на півночі до прекрасних піщаних пляжів біля південного муніципалітету Порто-Веккіо. Тут є все для хорошого відпочинку: чудові готелі, ресторани, відзначені зіркою Мішлен, і всі види водних розваг. Щоб уникнути літнього ажіотажу, краще приїхати в червні або вересні. А навесні тут особливо тихо і чарівно.
Портове місто на узбережжі Атлантичного океану довгий час було улюбленим місцем серферів, а сьогодні, з не меншою привітністю, готове прийняти всіх бажаючих. Хоча слава неформального курорту продовжує наступати на п'яти рибацькому містечку: колись тут любив бувати Джимі Хендрікс, а тепер щороку в червні відбувається музичний фестиваль. Якщо особливої пристрасті до музики гнауа (суміш африканських, берберських і арабських пісень) і тридцятиградусної спеки немає, то краще дослідити Ес-Сувейру навесні, коли там неквапливо і тихо.
Розташована на березі річки Тахо, столиця Португалії може запропонувати безліч музеїв і галерей, еклектичність архітектурних стилів і доброзичливу атмосферу. І все це в освіжаючих обіймах Атлантичного океану. Навесні дні тут приємно теплі, а ночі – приємно прохолодні.
В останні роки Мальорка набула гламурного "нальоту": п'ятизіркові готелі витісняють бюджетні номери, тут відкривають цікаві ресторани. І красивий острів з білими піщаними пляжами в полоні гір, стає одним з найчарівніших місць для відпочинку на Середземномор'ї. Якщо в Пальмі сісти на ретро-поїзд, що відбуває на північно-західне узбережжя Мальорки, можна потрапити в мальовниче древнє портове містечко Сольєр, що потопає в апельсинових гаях.
Привабливість Севільї, сонячного "серця" Андалусії, закладена в екстравагантній мавританській архітектурі і бурхливості вуличного життя. На мальовничих мощених вуличках Севільї завжди щось відбувається: від релігійних процесій до вогняного фламенко. У місті відкривають багато стильних готелів: від п'ятизіркових до бутік-готелів в стилі рококо. Найкращий час для відвідування Севільї – весна і осінь. Зима тут дуже м'яка, а літо дуже спекотне.
Коли Гете писав, що "ключ до Італії – це Сицилія", він міг би з тим же успіхом написати, що Сицилія є ключем і до древньої Греції. Найбільший в Середземному морі острів вражає давньогрецькими храмами і театрам, що найкраще збереглися тут. До того ж тут чудова кухня, розкішні пляжі і мальовничі вершини скель. Вивчати Сицилію краще в травні, коли острів потопає в зелені, повітря ще не дуже прогрілося, а вода вже досить тепла для купання.
Той, хто сприймає Туніс, однойменну столицю країни, як пункт для зупинки на шляху до курортів Тунісу, роблять велику помилку. Місто може похвалитися безліччю культурних "дорогоцінних каменів": наприклад, найбільшим після каїрського, археологічним музеєм в Африці – Бардо, де представлені римські мозаїки і твори ісламського мистецтва. У Медині туристів неодмінно зацікавить величезна мечеть аз-Зайтуна і барвистий базар. Вирушати до Тунісу краще в кінці весни, до закінчення сезону дощів і перед початком задушливої літньої вологості.
Прохолодні спокійні води турецького Середземномор'я ідеально підходять для розслабленого ходіння під вітрилами. На порядку денному: плавати, засмагати, є і періодично сходити на берег для огляду визначних пам'яток. Пік сезону, як і спеки, в Туреччині припадає на літо, тому тепла сонячна весна – ідеальна, щоб оглянути, наприклад, грецькі і римські руїни в Ефесі.
За матеріалами cntraveller.com.