17 жовтня 1918 року в Брукліні народилася Маргарита Кармен Канзіно, саме таким раніше було ім'я акторки і танцівниці Ріти Гейворт. Знаменита Джильда вийшла заміж у 18 років і втекла з чоловіком Едді Джадсоном з рідного дому.
Саме Едді створив з Маргарити Канзіно Ріту Гейворт і за кілька місяців прибрав сліди латиноамериканської зовнішності за допомогою косметичних процедур, в тому числі і болісного електролізу і невеликої пластичної операції, а також змусив її змінити колір волосся на вогненно-рудий. Сама Ріта згадувала, що виходила заміж за покликом серця, а от її чоловік одружився з об'єктом інвестицій. Але "косметичний ремонт" Ріти Джадсон провів блискуче. І, хоча сімейне життя з Едді на вдалось (після розлучення вона була змушена навіть закласти свої прикраси, щоб заплатити відступні), світ отримав свою Джильду, яка танцем і рухом однієї руки – зніманням рукавички, змушувала вмирати від бажання мільйони чоловіків по всьому світу.
Ріта Гейворт за життя потрапила до списку ста найбільших зірок кіно за версією Американського інституту кіномистецтва. Вона стала першою голлівудською акторкою, що отримала титул принцеси: її третім чоловіком був східний принц Алі Хан (всього шлюбів у Ріти було п'ять, зокрема вона була дружиною режисера Орсона Уеллса). І, незважаючи на список з більш ніж шістдесяти ролей, акторку ніколи не номіновували на "Оскара". Всього раз – на "Золотого глобуса" і раз вона отримала премію "Спадщина національного екрану". Американська Ліга діячів мистецтв визнала її губи найпрекраснішими в світі. Довгий час акторка була обличчям Max Factor – рекламувала їхні перші доступні для всіх помади натуральних відтінків.
У час розквіту своєї кар'єри Ріта Гейворт була музою Жана-Луї – знаменитого голлівудського дизайнера і художника костюмів, а їхньою першою спільною роботою став фільм "Сьогодні ввечері і щовечора", в якому Гейворт зіграла артистку відомого лондонського мюзик-холу, який навіть у час війни не скасував жодного виступу. На момент зйомок Ріта була при надії і Жан-Луї вміло приховував за допомогою драпірування змінену фігуру зірки.
На костюми для фільму "Гільда" кіностудія Columbia Pictures виділила $60 000, на них Жан-Луї і створив легендарну чорну сукню без бретелей, в якій акторка виконувала танець, повільно знімаючи довгу рукавичку. Після "Гільди" фотографії Гейворт розліталися зі швидкістю світла. До речі, в повісті Стівена Кінга "Втеча з Шоушенка" ув'язнений, що зважився на втечу, прикриває дірку у стіні плакатом з її зображенням. 1953 року група голлівудських дизайнерів заснувала премію – нагороду, яку вручає Гільдія костюмерів. З 1999 року ця нагорода включає статуетку "Гільда" – Ріту Гейворт у чорній, атласній сукні.
Гаряча циганка в "Кармен" і холодна білявка в "Леді з Шанхаю", але в житті Ріта воліла прості речі: вузькі штани з високою талією, прості светри, взуття на плоскій підошві, прямі спідниці довжини до коліна з широким поясом, пальта з оксамитового велюру з акцентом на талії, коміри-горжетки, оксамитові берети, плоскі клатчі і рукавички до ліктя. Вона прожила складне і багатобарвне життя, але стала справжнім символом кінематографу 1940-х років.