Смерть дизайнера Вірджила Абло стала раптовою для всієї індустрії моди. Впродовж останніх двох років він мужньо боровся з раком серця, але тримав це в таємниці від широкої громадськості. У цьому матеріалі ми згадуємо дизайнерів, життя яких також обірвалося рано й раптово, а вони ще так багато могли зробити...
15 липня 1997 року стало фатальним днем для дизайнера Джанні Версаче, якого застрелили на порозі власного будинку в Маямі-Біч. Він повертався з ранкової прогулянки, а серійний вбивця Ендрю К’єнен уже чекав на нього. На той момент дизайнерові було всього 50 років — його кар’єра була в зеніті, а fashion-імперія стрімко зростала. За офіційними даними, 1995 року компанія Versace мала 130 бутиків у всьому світі, якщо не брати до уваги мультибрендових точок продажу, а вартість Дому оцінювали приблизно у 807 мільйонів доларів.
Нагадаємо, що запалала зірка Versace в 1980-х. Джанні Версаче підкорив модний світ виразною сексуальністю й пишністю своїх колекцій, у яких змішував бунтівничий дух з класицизмом. До того ж дизайнер дуже легко ставився до критики, а його фраза "Я не вірю в хороший смак" стала легендарною. Саме Версаче треба дякувати за появу феномену супермоделей — кожен показ він перетворював на пам’ятне шоу, яке хочеться переглядати й сьогодні.
Справжнім потрясінням для всього світу стала смерть ще одного дизайнера — Александра Макквіна, який наклав на себе руки 11 лютого 2010 року. Він повісився у власній лондонській квартирі, написавши дуже коротку передсмертну записку: "Будь ласка, подбайте про моїх собак. Вибачте, люблю вас. Лі". Сталося це буквально за вісім днів після смерті його матері, з якою він був дуже близький. Кількома роками раніше він втратив ще одну близьку людину — редакторку Ізабеллу Блоу, яка також укоротила собі віку. Психіатр Макквіна тоді зазначав, що в дизайнера з’явилися симптоми змішаного тривожно-депресивного розладу. Пережити цю втрату йому допомогла подорож до Індії, медитація та ще активніша робота.
Всього десять років тішив своєю творчістю дизайнер Крістіан Діор, який зумів здійснити справжню революцію у світі моди. У 1947 році він представив уже легендарну колекцію New Look, у якій показав образ жінки-квітки з похилими плечима, вузькою талією і в пишній спідниці. Ця концепція так точно передавала бажання жінок у післявоєнному світі повернутися до елегантності й вишуканості, що вже після першого сезону Діор став світовою зіркою. Його життя раптово обірвалася в 1957 році після серцевого нападу, хоча тоді ходили чутки, що він помер через риб’ячу кістку, що застрягла в горлі.
У віці 46 років 1986 року трагічно помер дизайнер Перрі Елліс, якого свого часу ставили в один ряд з такими зірками американської моди, як Томмі Гілфіґер, Кельвін Кляйн і Ральф Лорен. Він фокусувався на створенні елегантного спортивного одягу й мав усі можливості вибудувати власну модну імперію.
За офіційною інформацією Перрі Елліс помер від вірусного енцефаліту, але справжньою причиною став СНІД, який у середині вісімдесятих вважався досить забороненою й стигматизованою темою. Тривалий час дизайнер заперечував цей діагноз, навіть коли інформація просочилася в ЗМІ. Та коли на одній з вечірок в Інституті костюма він знепритомнів — приховувати дедалі гірший стан здоров’я Еллісові вже було складно.
Американську дизайнерку Кейт Спейд знайшли мертвою в її нью-йоркській квартирі 5 червня 2018 року. Вона повісилася на шарфі. За словами сестри й чоловіка, Спейд мала депресію й відчувала напади тривожності, але регулярно працювала з лікарями над цими проблемами й перед трагедією була на вигляд щасливою.
Бренд Kate Spade дизайнерка заснувала 1993 року й заслужила звання однієї з найяскравіших американських жінок-дизайнерів початку 1990-х. Спершу Спейд спеціалізувалася на виробництві сумок, але невдовзі розширила свій бізнес — у середині нульових під її маркою, крім одягу та аксесуарів, також продавали парфуми й товари для дому. У 2007-му вона залишила бренд, а 2016-го запустила марку Frances Valentine.