Війна України проти російських загарбників триває – ми захищаємо свою землю і нам нікуди йти. Кожен українець тут і зараз боронить свою землю як може, а весь світ захоплено спостерігає за цією самовідданою боротьбою. Повноцінно висвітлювати всі події допомагає армія фотожурналістів, які їдуть у найгарячіші точки, щоб показати всю правду. У цьому матеріалі ми зібрали сторінки фотографів – українських і міжнародних, на яких радимо підписатися, щоб отримувати інформацію з перших рук.
Світлини українського фотографа-документаліста Євгена Малолєтки вже два тижні змушують увесь світ не просто стрепенутися, а на власні очі побачити всі страхіття, що відбуваються в Маріуполі. З перших днів війни він перебуває в одній з найгарячіших точок, фіксуючи всі злочини РФ – від людей, що ховаються від обстрілів, до бомбардування дитячої лікарні та пологового будинку.
Крістофер Очіконе з 2014 року проживає в Україні та впродовж усіх цих років висвітлює життя найрізноманітніших українців, особливо фокусуючись на соціальних і військових аспектах. Активно він висвітлює і напад Росії на Україну, а його знімки публікує всесвітньо відоме видання The Wall Street Journal. Саме Крістофер закарбував, як дівчина Настя з Ірпеня рятує собак-інвалідів, а волонтери під обстрілами привозять людям їжу.
Ім’я оператора Сергія Михальчука знайоме багатьом українцям – саме він зняв такі важливі для українського кінематографа стрічки, як "Поводир", "Мамай" і "Параджанов". Він також підіймався за нагородами на кінофестивалях у Сан-Себастьяні та Берліні, а тепер продовжує свою роботу вже на війні. У себе в Instagram він ділиться зворушливими кадрами евакуації з Ірпеня, показує наслідки обстрілу київської телевежі та спалені автомобілі на вулицях столиці. Також Михальчук знімає дуже чесні та справжні портрети українських військових.
Фотожурналіст Салван Джордж знімає для The Washington Post і за два тижні російсько-української війни встиг побувати в кількох містах. Наразі він перебуває в Одесі й документує, як наша південна столиця готується протистояти ворогові.
Мстислав Чернов – ще один військовий фотожурналіст, який нині перебуває в Маріуполі. Його світлини без купюр демонструють, як російські війська тут і зараз нищать це прекрасне місто на узбережжі Азовського моря. Завдяки роботам Чернова, який знімає для Associated Press, про ці страхіття дізнається і весь інший світ.
Фотографка Ліндсі Оддаріо, лауреатка Пулітцерівської премії, теж нині перебуває в Україні. Завдяки її знімкам про війну в Україні дізнаються мільйони читачів The New York Times.