Лондонський Музей Вікторії й Альберта оголосив, що його наступна виставка буде присвячена британській супермоделі Наомі Кемпбелл майже через 40 років після того, як її вперше помітили в Ковент-Гардені у віці 15 років. Виставка під простою назвою "Наомі" буде продовжувати поточну ретроспективу музею, присвячену Габріель Шанель, і демонструватиме предмети з особистого гардеробу Кемпбелл, а також архівні образи з її кар’єри на подіумі, позичені дизайнерами.
"Для мене, як для історика моди, настільки захоплюючим є те, як її 40-річна кар’єра перетинається з найкращими з високої моди, — коментує британському Vogue кураторка Сонет Стенфілл. – Ми розповідаємо історію кар’єри через одяг — одяг, який є надзвичайним". Також у Музеї буде представлена інсталяція фотографій, куратором якої є головний редактор британського Vogue Едвард Еннінфул, яка відобразить "особливу алхімію, яку Кемпбелл має з фотографами, що стає магією на сторінках видань".
Це перший випадок, коли модель буде в центрі уваги виставки у Музеї Вікторії й Альберта, і особиста участь Кемпбелл також робить її унікальною. "Ми дуже багато працюємо з нею, щоб вивести її голос і її точку зору на перший план, — каже Стенфілл. – Я вважаю, що в цих розмовах випливає, що це не ретроспектива, тому що вона все ще така активна – бере участь у рекламних кампаніях, бажана особистість у перших рядах показів і регулярно дефілює на модних подіумах".
"Наомі", яка відкриється 22 червня 2024 року й триватиме до 6 квітня 2025 року, стане "широким оглядом минулого та сучасного" з акцентом на дизайнерів, які допомогли сформувати ранню кар’єру моделі, таких як Аззедін Алайя, Ів Сен-Лоран і Джанні Версаче, а також дослідження її нещодавніх образів на подіумі. Загалом на виставці буде представлено 100 експонатів, серед яких будуть представлені роботи Chanel, Alexander McQueen, Jean Paul Gaultier та інших. Єдина сукня, яку офіційно підтвердила Стенфілл, — це рожева сукня з пір’ям і мереживом від П’єрпаоло Піччолі для Valentino, розроблена для супермоделі спеціально для Met Gala у 2019 році.
Музей тісно співпрацює з самою Наомі, щоб курувати виставку. "У неї точно є своя точка зору, і нам дуже пощастило, що вона хоче її висловити, — коментує Стенфілл. – Я думаю, що для будь-якої людини було б зухвалістю розповідати історію іншої людини, не кажучи вже про одну з найплідніших постатей сучасної культури, тому ми дуже хочемо виділити її точку зору та її голос на перший план". Темою для "Наомі" буде не просто найкрасивіший одяг, а скоріше предмети, які розповідатимуть "багатошарову історію про кар’єру та життя, які почалися в Лондоні".
Стенфілл також запитали, чи розповідає шоукейс про життя Наомі чи про її кар’єру. Відповідь – і те, і інше, каже вона: "Ніхто не здивується, дізнавшись, що для неї її історія про Аззедіна Алайя — це щось більше, ніж професійні стосунки, засновані на кар’єрі, тому що він був для неї як сім’я. Тож будуть такі моменти, які будуть для неї більш спонукальними та чутливими, і тому важливо дозволити їй лідирувати в деяких із цих сфер". Покійний дизайнер, з яким Кемпбелл жила в Парижі на початку своєї кар'єри моделі, став для неї "улюбленим батьком". Окрім відзначення її особистих стосунків у галузі, виставка також висвітлить зусилля супермоделі, спрямовані на захист різноманітності та її роботу як філантропа.
Текст: Emma Spedding
За матеріалами vogue.co.uk.