Про які проблеми зі здоров’ям свідчать негаразди з нігтями

"Внаслідок дієт людина може не тільки втратити вагу, а й заробити харчові дефіцити", — каже лікарка-дієтологиня, терапевтка, засновниця клініки сучасної дієтології Тетяна Лакуста. І розповідає про те, як вони проявляються на нігтях.

"Все, що ми споживаємо з їжею, — цеглини для побудови гормонів, шкіри, волосся, нігтів. І частину цих дефіцитів, власне, і можна запідозрити за змінами на нігтях і шкірі".

Отже, як дефіцити відбиваються на стані нігтів?

Лінії Мюрке

Лінії Мюрке, неаполітанські, або смугасті нігті — це білуваті смуги поперек нігтів, що можуть свідчити про гіпоальбумінемію. Це стан, за яким може ховатися печінкова недостатність або такі захворювання, як цироз і хронічний гепатит.

Койлоніхія

Койлоніхія — це увігнуті нігті. Іноді такі трапляються навіть у новонароджених, але у дорослих вони свідчать про дефіцит заліза.

Оніхорексис

Розщеплення нігтьової пластини в поздовжньому напрямку може свідчити про дефіцит заліза і цинку.

Нігті Террі

Бліді матові нігті часто зустрічаються у літніх людей. Але у молодих вони можуть свідчити про нестачу харчування.

Годинникові скельця

Опуклі нігті, що навіть змінюють форму пальців, означають хронічні захворювання, хронічний залізодефіцит тощо.

Борозни Бо-Рейля

Борозни, які перетинають нігті впоперек, можуть свідчити про нестачу білку, загальне недоїдання або про зловживання алкоголем.

Тонкі ламкі нігті

Тонкі ламкі нігті — знак дефіциту вітамінів А, В6, С, кальцію.

Звісно, дефіцити важливо перевіряти лабораторно. Особливо таким категоріям:

Дефіцити нутрієнтів типові для людей з розладами харчової поведінки, для людей після баріатричної операції, для тих, хто страждає на хелікобактерну інфекцію чи хвороби ШКТ, що супроводжуються порушенням всмоктуваності, а також для тих, хто має вимушено обмежувальне харчування (наприклад, через хвороби чи полон). Факторами, які впливають на засвоєння корисних речовин та на дефіцити, є вживання алкоголю, паління, прийом наступних медикаментів:

"Важливо розуміти, — наголошує Тетяна Лакуста, — що коригування дефіцитів — це не виправлення аналізів, а виявлення причин, підбір коректних доз, розумні профілактичні заходи. Тому цим має займатися лікар".

Популярне на VOGUE