Вже 13 травня гурт Ziferblat представить Україну у півфіналі конкурсу "Євробачення" з піснею Bird of Pray. Чи не найбільше обговорень викликали сценічні образи артистів, створені дизайнером Іваном Фроловим — засновником і креативним директором бренду FROLOV.


Розповідаємо про сценічні образи українського гурту Ziferblat на "Євробаченні-2025" та що саме символізують костюми та їхні елементи.
Про ідею костюмів
Яскраві рожеві та сині штани-кльош, фірмові корсети FROLOV, розшиті серцями та квітами мальви, натхнення вільним та безтурботним стилем 70-х та панк-естетикою — такий вигляд мають образи гурту Ziferblat на "Євробаченні". Ефектні костюми, створені Іваном Фроловим та його командою, викликали палке обговорення в соцмережах ще до офіційного виступу гурту: Фролов, який до того працював над сценічним вбранням для Бейонсе та Дженніфер Лопес, вміє дивувати.
За словами дизайнера, головним натхненням для костюмів для гурту Ziferblat стала сама пісня й особистості виконавців. "Кожен учасник гурту — яскравий, самобутній, із власною енергетикою, що стало відправною точкою, — розповідає Фролов у розмові з Vogue.ua. — Водночас мене надихала візія України, якою її мріють бачити мільйони: вільною, квітучою, світлою, щасливою, без війни. Саме це ми прагнули передати світові через костюми".
Головним викликом, як каже Іван, було досягти цілісності образів. "Ми намагались щось спростити, переглядали ескізи, обговорювали з артистами, від чого можна відмовитись, але кожна деталь виявляється важливою. І ми до останнього не знали, як усе працюватиме у сценічному світлі. Але коли побачили перший технічний дубль — усі видихнули: костюми працюють".
Що означають кольори костюмів та квіти мальв
Костюми привертають увагу яскравим кольором — у кожного учасника він свій: наприклад, соліст Даниїл Лещинський з’являється на сцені в яскраво-рожевому вбранні, а костюм барабанщика Федора Ходакова, у синьому відтінку, доповнений великим шлейфом, який розгортається за спиною так, аби його було видно, коли артист сидить за інструментом.
Для бек-вокалісток створили окрему кольорову гаму з витончених пастельних сіро-пудрово-лілових тонів, що гармонійно вплітаються в загальну сценічну палітру. "Їхні образи задумані як птахи — ефемерні, майже примарні істоти з мрій або з майбутнього. Це птахи надії. Ми прагнули досягти ефекту їхньої майже неземної присутності, немов вони з’являються й зникають у світлі, розчиняючись у повітрі".
Центральний символ костюмів — рожеві мальви, які розсипані тканиною штанів та жакетів. "Мені дуже хотілося зберегти тему українського ландшафту, тому ми вирішили: нехай квіти "проростають" не зі сцени, а через самі костюми. Вони з’являються в нижній частині образів — на штанах, шлейфах — немов розквітають просто на артистах, — розповідає Іван Фролов про символіку квітів. — Головною квіткою стала мальва — символ із глибоким значенням. Вона впізнавана для кожного українця: росте біля кожного дому, в містах і селах. Водночас цю квітку можна зустріти у всьому світі — я бачив її і в Лос-Анджелесі. Це поєднання локального й глобального зробило мальву ідеальною метафорою України — зрозумілої для світу, але глибоко рідної для нас. В українській культурі мальва — це символ пам’яті, надії, любові, що залишається назавжди. Ми всі пам’ятаємо баладу "Мальви", яка стала частиною нашої колективної пам’яті".
Ілюстрацію квітів створила українська художниця Наталка Сойко з Кам’янця-Подільського. Мальви були вишиті вручну й декоровані кристалами Swarovski, завдяки чому на сцені вони яскраво блищать.
Панк-естетика та корсети
"У костюмах хлопців ми використали напрацювання FROLOV з останніх колекцій. Особливо помітним стало вплив панк-естетики — пояси, ремені, браслети зі шипами-пірамідками з металу, інкрустовані кристалами, — розповідає Іван Фролов. — Це не агресивний, але водночас переосмислений образ, у якому бунтівність додає сценічної динаміки та глибини. У Валентина — гітарний ремінь, у Федора — браслети, що відсилають до класичних рокерських, але звучать у нашій стилістиці".
Важлива частина образу — корсети. "Наші корсети "дихають". Моя розробка ще з 2016 року, коли ми працювали над образом Джамали, — згадує Фролов. — Вона тоді сказала: "Я хочу цей силует, але щоби працювала діафрагма". Так і з’явився наш фірмовий "дихаючий" корсет із металевими кісточками, але виготовлений із сучасних наноматеріалів, які адаптуються до тіла, дають змогу дихати, співати, танцювати, навіть їсти, але водночас зберігати витончений силует. У костюмах хлопців ми дотримались тієї ж філософії. Ми використали високотехнологічні тканини: вони гігроскопічні, дихаючі, не поступаються натуральним, а подекуди й перевершують їх".
Окремим акцентом у сценічних костюмах стали ювелірні прикраси, створені спеціально для виступу в колаборації з українським брендом SOVA. Це срібні вироби, кожен із яких має форму мальви — це стало для команди ще одним способом заявити про український дизайн і майстерність на великій сцені.
Цьогоріч "Євробачення" проходить у швейцарському місті Базель. Перші півфінали відбудуться 13 і 15 травня, а фінал — 17 травня. Український гурт Ziferblatвийде на сцену в першому півфіналі 13 травня під номером 5.