Непривабливий гриб з пікантним ароматом, що ховається у землі, здається, зробив все можливе, щоб залишитися непоміченим людьми. Але гурмани легких шляхів не шукають. Сьогодні найкращі екземпляри білого трюфеля продаються за ціною золота. У той час як чорні, не червоніючи, називаються "чорними діамантами". 18 фактів про трюфелі зібрав Vogue UA.
Навколо трюфеля завжди панувала містична атмосфера: стародавні римляни вважали, що настільки екзотичний продукт з'являється при ударі блискавки у грунт, а середньовічні алхіміки і зовсім наділяли гриб чаклунськими властивостями.
Різновидів трюфеля багато, але найпопулярніші і найдорожчі – це чорний з французького Перигора і білий з італійської Умбрії. Білий трюфель – більш рідкісний вид, тому коштує дорожче і цінований вище. Його аромат більш яскравий, мускусний, з терпкою горіховою ноткою.
Життя трюфеля триває під землею і залежить від коренів дерева-сусіда, які насичують гриб поживними речовинами. У свою чергу трюфель захищає дерево від деяких захворювань.
Міжнародний ярмарок білого трюфеля вже 88-ий раз проходить у світовій трюфельній столиці – містечку Альба, що у італійському П'ємонті. Функціонує з 6 жовтня до 25 листопада 2018 року. А у січні (з 18 до 21) 2019 року має відбутися 9-й Трюфельний фестиваль у долині Напа, що у Каліфорнії, США.
Інтенсивний стійкий аромат, за який і цінується трюфель, ні що інше як данина законам природи. Щоб розмножуватися, гриб повинен залучити тварин, які розпушать грунт і рознесуть спори трюфеля.
На заході України трюфель відомий давно під назвою "волове серце". Цей гриб у минулому столітті українці оцінювали на одному рівні з білим: смажили його, гасили і навіть готували з делікатесом вареники.
Раніше для пошуку трюфелів використовували свиней, але оскільки ті часто одразу з'їдали "улов" і до того ж дуже пошкоджували коріння дерева, їх згодом замінили спеціально навченими собаками, які можуть відчути аромат гриба навіть на відстані 1 км.
Трюфель вважається афродизіаком. Також йому приписують властивість зміцнювати імунітет і покращувати процеси травлення. У той же час трюфель може викликати алергічну реакцію.
Яйця вважаються однією з найкращих гастрономічних "пар" для трюфеля. Класичним є і поєднання трюфеля з різотто і пастою. Але якщо взяти до уваги ресторанні меню, немає страви, у якій трюфель був би недоречним: додають ароматний гриб і у азіатські страви, і у вегетаріанські, і навіть у десерти, алкоголь і каву.