Як не стати жертвою торгівлі людьми: офіційний телеграм-канал Першої леді Олени Зеленської наводить інструкції, як не потрапити в пастку злочинців, перетинаючи кордон з дітьми.
"Вже понад 3 мільйони українців (переважно українки з дітьми) перетнули кордони нашої держави, рятуючись від війни. Люди, які пережили трагічні події, особливо вразливі й дуже залежать від допомоги оточення. Цим можуть скористатися ті, кому чуже горе – за наживу", – попереджає Перша Леді. Як не сплутати справжню допомогу з пасткою та як з однієї біди не потрапити в іншу, – читайте нижче.
Ніколи й нікому не віддавайте ваші документи та документи вашої дитини. Єдине виключення – працівники прикордонної служби в пункті пропуску. Більше ніхто не має права брати в руки ваші паспорти, свідоцтва, ID-картки тощо. Максимум, що можна зробити, – показати свій документ, тримаючи його в руках.
Дуже важливо опрацювати маршрут своєї подорожі заздалегідь. І в жодному разі не можна сідати в авто до сторонніх людей.
Не віддавайте нікому свого телефона та інших засобів зв’язку. Телефон має бути при вас. Стежте, щоб він був заряджений.
Крім того, намагайтеся створити невелику спільноту навколо: тримайтеся разом з іншими, намагайтеся уникати будь-яких подорожей на самоті. Та пам’ятайте, що злочинці – це не завжди загрозливі бородачі. Часто їхніми спільниками є жінки.
Це може вважатися надто складним після виснажливої дороги, але в усьому, що стосується документів, дійте самостійно. Подавайте та підписуйте заяви, заповнюйте документи, сплачуйте потрібні збори власноруч. До речі, туристична чи гостьова віза не дають права на працевлаштування.
Не давайте та не беріть гроші в борг. Якщо ви хочете комусь допомогти, то віддайте таку суму грошей, з якою готові попрощатися.
Крім того, дотримуйтеся звичайних правил безпеки: не повідомляйте нікому реквізитів своєї картки, кодів і паролів.
112 – номер телефону, за яким треба звертатися, якщо ви або ваші близькі потрапили до рук торговців людьми. Це лінія екстреної допомоги з цього питання в ЄС.