Всі деталі святкових образів короля Чарльза III та королеви-консортки Камілли

LIFE
7 травня 2023

У Вестмінстерському абатстві відбулася церемонія коронації Чарльза III та королеви-консортки Камілли. Чарльз став сороковим монархом, якого помазали на престол у цьому соборі. Сама церемонія за королівськими мірками вважалася камерною — приблизно 2000 гостей, вся увага яких була прикута до Чарльза та Камілли. Розповідаємо докладніше про їхні образи, що вже увійшли в історію.

Король Чарльз III та королева-консорт Камілла

Першою до Вестмінстерського абатства прибула королева-консортка Камілла з почтом, яка була одягнена в сукню ніжного відтінку айворі, створену британським дизайнером Брюсом Олдфілдом. З королівською сім'єю він співпрацює протягом багатьох десятків років, а однією з найвідоміших його клієнток була принцеса Діана. Сама королева-консортка вже не раз довіряла йому створення образів для важливих заходів — відкриття Парламенту в 2016-му, прем’єри фільму "007: Не час помирати" у 2021-му та сольного дебюту на сторінках британського Vogue.

"Святковий декор коронаційної сукні складається з витончених гірлянд абстрактних польових квітів: ромашки, незабудки, чистотілу і первоцвіту, — що символізує захоплення короля та королеви-консортки природою та сільською місцевістю", — рапортує Букінгемський палац у своїй заяві. Передню частину нижньої спідниці та манжети кожного рукава також прикрашають квіткові емблеми чотирьох націй Сполученого Королівства — троянда, будяк, нарцис і трилисник.

Брюс Олдфілд мав на меті створити витончену та сучасну сукню, яка розкриє стиль та індивідуальність Її Величності. Туфлі королеви Камілли були виготовлені британським дизайнером Елліотом Зедом з тієї ж шовкової тканини, що й сукня. Завершальним та найголовнішим елементом королівського образу стала корона, виготовлена в 1911 році для королеви Мері — прабабусі Чарльза III.

Слідом за королевою-консорткою Каміллою в абатство, де вже протягом 900 років британські монархи офіційно сходять на престол, увійшов Чарльз III. Головним елементом його образу стала королівська мантія з горностая, яку несли пажі. Одним із них був онук короля — принц Джордж.

Мантія для церемонії коронації у Вестмінстерському абатстві називається державною. Потім монарх одягає мантію стану — її дизайн роблять більш індивідуальним. Державна мантія Чарльза III раніше належала Георгу VI — їй вже понад 90 років. Цікаво, що головними причинами, через які Чарльз III відмовився від створення власної королівської мантії, стали економія та екологія. Мантія його діда, яку також одягала Єлизавета II, була спеціально підготовлена до цієї коронації — швачки з найстарішого лондонського ательє Ede & Ravenscroft, заснованого в 1689 році, і Королівської школи вишивання поновили підкладку, золоте шиття і відновили блиск.

Архієпископ Кентерберійський поклав на голову Чарльза III корону Святого Едуарда, датовану 1661 роком. Вона всипана 444 кольоровими дорогоцінними каменями, зокрема рубінами, гранатами, сапфірами та турмалінами, а також наповнена фіолетовим оксамитом і облямована хутром. Монарх надягає її лише в момент самої коронації.

Популярне на VOGUE