Українські волонтери збирають та систематизують корисні посилання для земляків. Вони можуть стати в пригоді під час війни. Публікуємо перелік ресурсів для пошуку житла, транспорту, роботи та юридичної підтримки для українських біженців.
Ukraine Take Shelter. Це незалежна платформа, що допомагає українським біженцям знайти сім’ї, готові надати прихисток. Сайт розробили студенти Гарварда Аві Шифман та Марко Бурштейн.
I can help. На сайті сервісу є інтерактивна мапа, на якій позначені доступні варіанти прихистків. У нотатках до кожного з них можна знайти коротку інформацію, якій кількості біженців готові надати житло.
Host4Ukraine. Тут можна опублікувати прохання щодо прихистку або отримати запрошення від небайдужих з усієї Європи.
Прихисток. Сайт доступний 40 мовами. За допомогою нього можна знайти житло не тільки в Європі, а й інших країнах світу, а також в Україні.
Shelter for UA. Волонтерський сервіс має на меті поєднати людей, що потребують житла через війну в Україні, з тими, хто готовий його надати. На сайті наявна інтерактивна мапа з доступними прихистками. Окрім цього, можна попросити допомоги з пошуком житла у волонтерів.
Share My Home. Сервіс допоможе знайти тимчасове житло в Нідерландах. Для цього треба заповнити форму та вказати кількість людей, що потребують прихистку.
EU4UA. Це платформа для прихистку біженців у Європі, що поєднує українців з європейськими господарями.
Wundeflats. Тут можна знайти тимчасовий прихисток у Німеччині.
Окрім цього, тут наведений список людей з Європи, які готові надати житло українським біженцям безплатно.
У фейсбук-групах Accommodation, Help & Shelter for Ukraine та Not Just Prayers люди з усього світу пропонують прихисток українцям у власних домівках.
Tripadvisor для біженців: офіційний ресурс МЗС з інтерактивною мапою.
Моніторинг черг на кордоні. Дає змогу в режимі реального часу перевірити, де є черги, щоб не витрачати зайвого часу на перетин кордону.
Біржа роботи в тилу допомагає знайти або запропонувати роботу тим, хто потребує.
JOB for Ukrainians – телеграм-канал, який створив український інфлюенсер Кирило Сулига. Канал уже має понад 123 тис. підписників і безліч пропозицій роботи по всьому світові для українців.
UA Job Now – телеграм-канал допомогає українцям у питаннях працевлаштування під час війни – в Україні, Європі та віддалено. Тут немає волонтерських пропозицій, тільки оплачувана робота. Розміщення інформації про пошук робітників – безплатне.
Юридичний штаб України – канал надання правової допомоги українцям під час війни, створений за ініціативи ЮК ASA GROUP та юристів-волонтерів.
Law Army of Ukraine – телеграм-канал Юридична Армія України. Адвокати Києва, Одеси, Житомира, Полтави, Чернівців, Вінниці, Сум та інших міст об’єднуються для допомоги населенню, – йдеться в описі каналу.