Звичка, яка захищає запаси колагену і змушує шкіру працювати, як у 25 років

Запаси колагену живуть не лише кремами, процедурами та корисними харчовими звичками. Що ще може мати вплив на виробіток колагену?

Соціальна звичка, яка збільшує запаси колагену

Цей білок присутній у шкірі і значною мірою відповідає за її пружність. За словами Марі Елен Лер, директорки з наукових комунікацій Clarins: "Власний запас колагену може зменшуватися на 1% щороку у віці 20-25 років". Можна спробувати запобігти прискоренню цієї деградації за допомогою різних кремів і хороших звичок. Але дивовижна заява фармацевта, яка говорить про те, як соціальні зв'зки та "хороші настрої" в родині, а також добрі взаємини з друзями впливають на уповільнення цієї втрати та запобігають старінню. "Спробуйте переконатися, що завдяки хорошим звичкам шкіра працює так само, як у 25 років", — каже вона.

Усе це має безпосередній зв’язок з епігенетикою: 85% ознак старіння залежать від нашого способу життя. Дотримуючись здорового способу життя, ми можемо бути "пілотами" нашого старіння, оскільки лише 15% цього процесу пов’язано з генетичною спадковістю.

П’ять стовпів здорового способу життя: харчування, оптимізм, управління стресом, заняття спортом і позитивні соціальні відносини. Уникайте токсичних осіб і проводьте час лише з позитивними людьми. Зрештою, це ланцюгова реакція: хороші соціальні відносини знижують рівень стресу, і це безпосередньо впливає на запаси колагену та пружність шкіри, оскільки стрес є агресією, яка змушує наші клітини працювати неправильно. "Крім перебування на сонці, основними причинами дефіциту колагену є незбалансоване харчування, хронічний стрес і куріння. Дотримання збалансованого та здорового повсякденного життя допоможе зберегти його", — зауважує Марі Елен Лер.

Чотири стовпи хороших взаємин (і довголіття шкіри)


Доктор Олів’є Куртен-Кларанс (директор Clarins) у своїй книзі "Вгадай мій вік, якщо зможеш" присвячує розділ впливу соціальних відносин як каталізатора здорового старіння. Фактично це стосується дослідження, яке проаналізувало стосунки понад 300 000 чоловіків і жінок і показало: ті, хто мав менше соціальних зв’язків, мали вдвічі вищий ризик передчасної смерті порівняно з тими, хто підтримував міцні соціальні контакти. Отже, експерт розповідає про свої чотири основні принципи побудови позитивних соціальних стосунків:

1. Визнання та вдячність іншим. "Це має хвилевий ефект, який приносить користь і нам".
2. Діалог. "Кожен із нас має відчувати, що може вільно висловлювати свої думки й почуття та бути почутим".
3. Довіряйте іншим, адже "недовіра веде до стресу, неспокою та ще більшої відчуженості".
4. Підтримка. "Неможливо мати якісні стосунки без взаємної підтримки".

Інші звички, які допомагають

Очевидно, що крім емоційного зв’язку, на пружність шкіри безпосередньо впливає спосіб життя. "Надмір тютюну, алкоголю, нездорової їжі, стресу, сонячних променів і навіть неадекватний догляд за шкірою можуть змінити компоненти шкіри, відповідальні за пружність. Волокна (колаген і еластин) можуть бути пошкоджені внаслідок окислення, пов’язаного з довкіллям і щоденною агресією. Вони втрачають свою природну здатність забезпечувати тонус, щільність і стійкість", — каже Марі Елен Лер.

Вона також наполягає на перевагах середземноморської дієти та активного способу життя — "Рухайся, рухайся, рухайся, коли це можливо, менше користуйся машиною, гуляй, підіймайся сходами, — каже Марі Елен Лер, — і висипайся". Основи, які ніколи не підводять.

Текст: Ана Моралес

За матеріалами: Vogue.es

Популярне на VOGUE