Традиційно зима вважається часом для пілінгів. І якщо на салонний пілінг ще потрібно зважитися (ми рекомендуємо), то пілінг удома — це типова програма вихідного дня. Ми вибрали 10 пілінгів з різними властивостями, щоб надати сяяння шкірі, постраждалій від перебування під масками і в чотирьох стінах.
У складі цього крему від німецького бренду професійної косметики Dr.Spiller — поліруючі часточки, мікрогранули жожоба. Тому треба наносити його на вологу шкіру м'якими круговими рухами. Після пілінгу шкіра сяє, але не від надлишку себуму, а від того, що видалено ороговілі лусочки шкіри. Маска містить олії і віск жожоба, так що підійде і для схильної до сухості шкіри. Використовувати її краще двічі на тиждень.
Про користь кислотних лосьйонів і тоніків знають усі, а гліколевий Pure Actives Collistar — чудовий представник жанру. Для цього лосьйону гліколеву кислоту отримують із цукрової тростини; також склад збагачений бісабололом з ромашки — щоб заспокоювати шкіру. Гліколева кислота — зірка сучасної косметології: належить до АНА-кислот, підходить майже всім, позбавляє від гіперпігментації, слідів постакне, вирівнює тон шкіри і полірує її, надаючи сяяння. Користуватися лосьйоном треба вранці і ввечері, наносячи за допомогою ватного диска на обличчя і шию. Якщо плануєте лижі або яскраве сонце, то знадобиться хороший санскрін.
До приходу весни варто пройти курс домашніх пілінгів. У наборі два флакони: перший містить мікрокристали для полірування і вітамін C; другий — 25-відсоткову молочну кислоту, яка відповідає за сяяння і гладенькість шкіри, а також пептиди, що стимулюють вироблення колагену.
Пілінг для домашнього використання розрахований на двоетапне застосування, а тому включає дві ампули. Перша, Brightening, містить комплекс AHA-кислот (гліколевої, мигдальної, малеїнової), наноситься на 2-3 хвилини; її треба змити водою, промокнути обличчя рушником, потім нанести ампулу Filling. В її складі — транексамова кислота для освітлення пігментації, азелаїн-гліциновий комплекс і вітамін С. Пілінги краще проходити курсом, а можна приберегти для особливих подій.
І, хоча Peel2Glow нетравматичний і не спричиняє лущення навіть на чутливій шкірі, користуватися санскріном після нього все одно потрібно — за умови, звісно, що планується перебування на вулиці.
Коли потрібно діяти швидко, виручить SOS-засіб, маска-пілінг миттєвої дії Dior. Вона надає свіжості, якої зазвичай можна досягти після цілоденної прогулянки на свіжому повітрі. Вона містить фруктові та гліколеву кислоти, завдяки чому розгладжує, очищає і освіжає шкіру, екстракти лонгози і опілії в її складі знімають запалення, а масло жожоба — живить.
Ця маска — один з перевірених засобів з категорії "не підведуть". Крім сяяння і чистоти, яких набуває шкіра після будь-якого пілінгу, вона забезпечує антивіковий ефект: наче підтягує овал обличчя і навіть, здається, злегка розгладжує носогубні складки. Склад комплексний: у ньому розробки лабораторій Дому — комплекс Timless Blend, який стимулює вироблення колагену, IR Sensitive для захисту від ІК-променів, похідна вітаміну Е, поліфеноли, гіалуронова кислота. Ну і, звісно, AHA-кислоти, які і діюють як поліроль. Таймінг перевищувати не можна: 2 хвилини — і змивати.
Вважається, що при чутливій шкірі пілінги як клас протипоказані. Все не зовсім так: якщо формула дбайлива, то й чутлива шкіра добре переносить процедуру. Швейцарський Derma Peeling Rexaline на вигляд як крем, а при нанесенні перетворюється на олію. У його складі — не кислоти або скрабуючі часточки, а ферменти, які розчиняють шар мертвих клітин. Його не варто тримати на шкірі довше десяти хвилин і застосовувати частіше, ніж двічі на тиждень. Сухій шкірі досить одного разу.
Пілінг буває і нічним, причому він змінює шкіру дійсно ефективно. Перевірений засіб Eucerin містить відразу два засоби під однією кришечкою. Перший — кремова емульсія з АНА-кислотами, які розчиняють омертвілі клітини шкіри, а гліцин сапонін — підтримує вироблення гіалуронової кислоти. Другий — гель з гіалуроновою кислотою: високо- і низькомолекулярною. Перша зволожує верхні шари шкіри, друга, молекули якої в 40 разів дрібніші, — "провалюється" в дермальні шари. Дозатор видає відразу два засоби. Їх треба нанести на обличчя і шию, щоб уранці прокинутися красивішою, ніж учора.
Попри те, що скраби для обличчя як клас остаточно вийшли з моди (вважається, що вони травмують епідерміс і руйнують мікробіом), іноді шкіру хочеться відполірувати, і ніжні кремові текстури тут безсилі — в тому сенсі, що не дають ось цього фундаментального відчуття генерального прибирання. Для таких випадків існує очищувальний крем-ексфоліант So Skin — це пілінг і живлення шкіри. Ензими папайї сприяють глибокому очищенню, стимулюючи відлущування. Він містить мікрогранули абрикосових кісточок і кварцову пудру — ті самі абразиви, яких іноді так бракує в догляді, а також ензими папайї для хімічного пілінгу. Каолін позбавляє від надлишків шкірного сала і витягує вміст пор, як пилосос. Склад збагачений екстрактом центелли азіатської, щоб заспокоїти шкіру після активного очищення.
Пілінг з АНА- і ВНА-кислотами Рerfectionist Рro так і називається — для миттєвого відновлення шкіри. І назву свою виправдовує. У ньому є саліцилова кислота — та сама, що найкраще справляється з чорними точками. Концентрація АНА-кислот (гліколевої, винної та лимонної) тут висока, 9,9%, та врівноважена гіалуроновою кислотою і компонентами, які знімають подразнення. Колір і рельєф шкіри поліпшуються миттєво: результат є вже з першого застосування. Як і інші пілінги, потребує супроводу санскріном — якщо планується перебування на сонці чи в горах.