Як розібратися в препаратах на основі гіалуронової кислоти: розповідає експерт

Навколо препаратів на основі гіалуронової кислоти безліч розмов: говорять про очищену й неочищену, стабілізовану ("зшиту" або "зв'язану") та нестабілізовану ("незшиту" або "незв'язану") гіалуронову кислоту. Як розібратися в типах препаратів, розповідає Катерина Пацановська-Горба, засновниця компанії WeMed, офіційного ексклюзивного дистрибʼютора бренду Revanesse в Україні.

Найпоширеніша процедура краси, що швидко дає результат, реабілітує після зими та готує до активного сонця, — це біоревіталізація. Гіалуронова кислота вводиться інʼєкційним шляхом і відновлює гідрорезерви шкіри, стимулює омолодження, додає сяйва. Для біоревіталізації використовують препарати на основі гіалуронової кислоти. Вони можуть працювати однаково добре і як філери, і як біоревіталізанти.

У чому різниця

Філери та біоревіталізанти виробляють із гіалуронової кислоти (ГК). Її молекули бувають різного розміру — мікро-, макро- та середнього. Саме розмір молекул визначає, з якою швидкістю ГК розщеплюється в тканинах.

Є поняття зшитої (стабілізованої) та незшитої (нестабілізованої) гіалуронової кислоти. Стабілізована ГК є основою філерів, а нестабілізована — компонентом препаратів для покращення якості шкіри. Це два різні технологічні варіанти використання ГК з різними цілями.

У філерах використовується стабілізована, а у біоревіталізантах — нестабілізована (незв’язана) ГК. Остання має властивість притягувати й утримувати воду. У цьому випадку вона зволожує, відновлює гідрорезерв шкіри та стимулює синтез колагену. Препарати для біоревіталізації вводяться в поверхневі шари дерми.

Нестабілізована мікрогіалуронова кислота, як у препараті Pure+ Revanesse, має нижчу в’язкість, рівномірно розподіляється в тканинах, сприяє відновленню та має протизапальні властивості. Вона покращує еластичність і тургор шкіри, надає їй свіжого вигляду. Крім того, нормалізує роботу сальних залоз, зменшує жирність шкіри, а також зміцнює та оновлює капілярну мережу, що робить її ідеальним вибором для пацієнтів зі зрілою та чутливою шкірою.

Як філер, гіалуронова кислота має іншу структуру — вона стабілізована, тобто зв’язана спеціальними агентами і має вигляд гелю, а її щільність залежить від призначення.

Для філерів гідрофільні властивості гіалуронової кислоти не лише не є ключовими, а й можуть бути небажаними, тому виробники знижують цей показник. Натомість ГК у складі філерів виконує інші важливі функції: підтримує тканини, відновлює об’єм, надає форму, наприклад, губам, та заповнює зморшки.

Чи всі препарати ГК однакові?

Препарати на основі гіалуронової кислоти на ринку суттєво відрізняються за якістю, складом і властивостями. Хоча всі філери мають стабілізовану гіалуронову кислоту як основну складову, технології виготовлення, реологічні властивості та результати можуть відрізнятися.

Залежно від виробника й технології виробництва, можна отримати продукт із різним рівнем чистоти. Домішки, що залишаються в препаратах нижчої якості, можуть спричиняти побічні реакції — набряки, запалення. Що досконаліша технологія виробництва, то безпечнішим є препарат. Наявність сертифікатів FDA (США) та CE (Європа) свідчить про відповідність продукту високим стандартам безпеки та якості.

Філери, які з'явилися багато років тому, інколи не відповідають сучасним вимогам. Наприклад, деякі з них можуть бути занадто щільними або дуже гідрофільними, що створює дисгармонійні корекції та може призвести до небажаних ефектів.

Канадська компанія Prollenium вдосконалила свою технологію, створивши негідрофільні філери REVANESSE, що здатні фізіологічно інтегруватися в тканини. Вони вже тривалий час представлені в понад 80 країнах світу, мають європейську й українську сертифікацію та підтвердження ефективності та безпеки від FDA.

, #1 (@wemed.ua)

Яка ГК насправді вважається якісною?

Ринок філерів переповнений і, на жаль, містить багато неякісних препаратів.

Залежно від умов виробництва, власне виробника, країни походження та інших факторів, філери можуть мати різні стандарти якості та ступінь очищення. Високий рівень очищення є важливим критерієм для безпеки пацієнта і профілактики ускладнень.

Обирати потрібно лише сертифіковані препарати від виробників, інформація про яких є відкритою, які надають зворотний зв'язок, демонструють процес виробництва і дають гарантії.

Неякісна сировина, низькотехнологічне виробництво та порушення умов транспортування часто призводять до запальних реакцій і неконтрольованої дії філера в тканинах.

Як працюють якісні та неякісні препарати?

Якісні препарати відповідають заявленим властивостям, і їхню дію можна передбачити та контролювати. Вони розчиняються (біодеградують) протягом зазначених виробником строків (хоча варто враховувати індивідуальні реакції пацієнтів; загальний термін дії завжди передбачуваний).

Якісні препарати дають гарні ефекти омолодження, зволоження, вирівнюють колір обличчя, зменшують рубці після запальних елементів (біоревіталізанти) та дають гарне моделювання (відновлюють обʼєм тканин на тривалий час).

Вони не несуть загрози запальних реакцій через токсичні, неочищені компоненти або ненормовану кількість стабілізуючого агента.

Неякісні препарати завжди супроводжуються ризиком запальних реакцій, які можуть бути відтермінованими, а також ризиком утворення гранульом чи некоректним розподілом препарату в тканинах — фрагментацією філера під тиском тканин або його міграцією. Існує також високий ризик поганої відповіді на гіалуронідазу — фермент, який розчиняє філер і інколи рятує життя.

Неякісні філери можуть не розчинятися, що призводить до тяжких незворотних наслідків.

Косметологічна процедура є медичною процедурою, отже в ній немає місця неякісним препаратам.

Популярне на VOGUE