Що читати про Київ: 60 українських текстів про столицю

Що не зроби до Дня Києва — все буде недостатньо, щоб засвідчити любов до улюбленої столиці. Спеціально для vogue.ua ми попросили українських журналісток, ведучих відеоподкасту "Наразі без назви" Богдану Неборак і Настю Євдокимову сформувати кілька уявних полиць з улюбленими текстами про Київ та, звісно, сказати свої слова любові до нашого міста.

Богдана Неборак та Настя Євдокимова

"Наша добірка різнорідна: від "золотої книги нашого письменства" (саме так Михайло Грушевський називає Києво-Печерський патерик) до наймолодших поетичних голосів, — говорять Богдана і Настя. — В українській літературі є так багато любовних, ретро-, драматичних, детективних історій, які відбуваються в Києві, якщо спробувати згадати всі-всі-всі з глибокими науковими розвідками про життя міста у Середньовіччі та урбаністичним нонфікшеном про ХХІ століття, з бароковими поезіями та жіночими романами, з есеями про Революцію Гідності та репортажем про містян і велику війну — набереться кілька сотень текстів.

Умістити в одну добірку все нам би не хотілося, ми склали власний перелік, який дозволяє любити місто, пізнавати, захоплюватися; твори, які хочеться мати на власній полиці, у пошуках яких хочеться вирушати в бібліотеку. Ця добірка — наші перші літературні асоціації з Києвом". Дівчата пропонують цю добірку без власних коментарів, тексти розташовані хронологічно.

У ній є твори для дітей, які пропонують маршрути для прогулянок з малюками. Є окремі поетичні тексти, у яких ліричні герої споглядають місто та його відтінки, говорять про любов, спостерігають за революційними подіями на вулицях. Є цілі романи, в яких місто динамічне, воно взаємодіє з персонажами, а подекуди й саме стає героєм. Є поетичні книжки, які отримали найвищі державні нагороди, а є й ті, яким майже 100 років, але відкриваємо ми їх для себе по-справжньому лише зараз.

Щось класичне

Київ, 1852 рік

Щось сучасне

Щось поетичне

Київ, кінець 19 століття

Прогулянку вихідного дня столицею Богдана Неборак та Настя Євдокимова пропонують в епізоді відеоподкаста "Наразі без назви".

Популярне на VOGUE