5 нових романів, які варто взяти у відпустку цього літа

Зворушлива історія підлітки, що потрапляє в Аушвіц; довгоочікуваний український роман "Нерухомість" про ідентичність та пошуки себе, та нова книга Ґеор㳥осподінова: ми зібрали кілька нових романів, які варто взяти у відпустку цього літа.

"Балерина в Аушвіці", Едіт Еґер

image

Як це – бути вразливою, ніжною підліткою, коли у світі йде страшна війна? Таке болісне і актуальне питання порушує в книзі "Балерина в Аушвіці" всесвітньо відома психологиня Едіт Еґер, яка вижила в Аушвіці. У книзі вона розповідає історію власного дорослішання на тлі Другої світової війни.

Едіт живе в Угорщині, займається танцями та готується взяти участь в Олімпійських іграх. Проте Європу охоплює війна, і її разом із батьками й сестрою Маґдою заганяють у потяг, що прямує до концентраційного табору. У найтемніші моменти надію Едіт підтримують думки про її мирне життя, а також про коханого. Родина потрапляє в Аушвіц, де, попри нелюдські зовнішні обставини Едіт і Маґда вчаться віднаходити силу всередині себе, підтримують одна одну. Зворушливий і теплий роман "Балерина в Аушвіці" – це адаптований спеціально для підлітків бестселер "Вибір" Едіт Еґер, у якому психологиня ділиться тим, як змогла почати нове життя після Аушвіцу.

"Книголав"

"Близькості", Кеті Кітамура

image

Головна героїня роману "Близькості" – нью-йоркська перекладачка, яка перебирається до Гааги, де починає працювати в Міжнародному суді. Там вона починає працювати з колишнім президентом, якого звинувачують у воєнних злочинах і геноциді, і потрапляє у вирій складних політичних подій, а також власних моральних виборів. Стосунки з одруженим коханцем, хвилювання за близьких та подругу, яка стає свідком насильства, та моральні сумління: "Близькості" – надзвичайно сучасний, небанальний та важливий текст про людські стосунки та сучасне суспільство, а його авторка Кеті Кітамура – одна з найцікавіших письменниць сучасної Америки.

"Лабораторія"

"Ті, що вірили", Ребекка Маккай

Варто запам'ятати ім'я американської письменниці Ребекки Маккай, яка відома, насамперед, своїм першим романом "Великі віряни" (2018), що потрапив до списку "100 найкращих книг ХХІ століття" TheNewYorkTimes і став фіналістом Пулітцерівської премії в 2019 році.

Цього червня українською виходить її нова книга – роман "Ті, що вірили". Його події відбуваються в Чікаго у 1980-ті роки. У центрі прешої половини книги – галерист ЄльТішман, який мав зробити справжній переворот у світі мистецтва, посприявши передачі в дар його галереї унікальної колекції картин 1920-х років. Однак зростання його кар’єри збігається в часі з епідемією СНІДу, що вирує довкруж. Знайомі помирають один за одним, і після похорону його друга Ніко вірус підбирається дедалі ближче до самого Єля. Врешті поруч із ним лишається тільки молодша сестра Ніко, Фіона... Потім авторка переносить нас в Париж 2010-х років та розповідає історію Фіони, яка осмислює трагедію 1980-х та те, як вона вплинула на її життя. "Ті, що вірили" – глибокий, болісний роман про любов і втрати.

Artbooks

"Контрабандист історій", Ґеор㳥осподінов

Ґеор㳥осподінов — найвідоміший автор сучасної Болгарії, фіналіст кількох престижних європейських та американських премій, серед них PENAmericanTranslationPrize. Він дебютував 1999 року з виданням "Природний роман", що вийшов понад 20 мовами та був високо оцінений критиками TheNewYorker і TheTimes. Найвідоміша книга Ґосподінова, "Часосховище", вийшла 2020 року та здобула Міжнародну Букерівську премію.

"Контрабандист історій" – фактично автобіографічний текст, адже письменник розповідає про власне дитинство, родину й мовно-культурну самобутність своєї країни, в якій особливе місце займає історична пам'ять.

"Чорні вівці"

"Нерухомість", Анна Грувер

Один із найочікуваніших українських романів цього літа. Анні Гувер 29 років, вона — тонка авторка із впізнаваним стилем (її дебютний роман "Її порожні місця" вийшов у 2022-му у "Видавництві Старого Лева") ; виросла в Донецьку, залишила місто через початок війни у 2014 році, жила у Харкові, який залишила вже 2022 року через повномасштабне вторгнення, і тепер мешкає між Києвом і Краковом. Власне, у Кракові відбуваються події її нового роману "Нерухомість", головна героїня якого — Миша, 26-річна аспірантка з Києва, їде до Кракова, щоб долучитися до міжнародного проєкту з дослідження життя мігрантів. "Нерухомість", уривки з якого я мала честь читати раніше, — сучасний, вразливий текст про втрати, переміщення, кризу цінностей і нерівність, тобто про те, що хвилює нас усіх.

"Лабораторія"

Популярне на VOGUE