5 гучних романів, які варто прочитати цієї весни

Антиутопія Курта Воннеґута про світ після Третьої світової, перший український роман про розлади харчової поведінки та щемкий текст нобелівської лауреатки Хан Канг: ми зібрали найцікавіші книги, на які варто звернути увагу цієї весни.

"Бідолашні створіння", Аласдер Ґрей

image

Чудові новини: українською видали гучний роман "Бідолашні створіння" класика шотландської фантастичної літератури Аласдера Ґрея, який торік отримав увагу завдяки екранізації Йоргоса Лантімоса з Еммою Стоун у головній ролі.

"Бідолашні створіння" розповідає химерну та надзвичайно привабливу історію про Беллу Бакстер — молоду жінку з мозком немовляти. Вона — творіння рук амбітного вченого доктора Годвіна Бакстера, який воскресив вагітну жінку, що покінчила життя самогубством, та підсадив їй мозок її ненародженої дитини. Харизматична Белла цікава до життя, відкрита новому і має непомірний сексуальний апетит — та починає вивчати цей світ з усією пристрастю.

Свого часу видання London Review of Books назвало роман Аласдера Ґрея "надзвичайно жвавою, смішною, брудною, розумною книгою".

Видавництво #книголав

"Уроки грецької", Хан Канг

image

Іще одну важливу новинку випускає видавництво Vivat: це роман "Уроки грецької" торішньої нобелівської лауреатки з літератури Хан Канг. "Уроки грецької" розповідає історію двох звичайних людей, які зійшлися у момент страждання: він, вчитель грецької мови, який втрачає зір, зустрічається з молодою жінкою, своєю студенткою, яка згубила здатність говорити. Але це саме те, що приваблює їх одне в одному. Критики називають "Уроки грецької" романом, який пробуджує почуття і передає суть того, що означає бути живим.

Нагадаємо, нобелівський комітет нагородив Хан Канг "за її потужну поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя".

Видавництво Vivat

"Механічне піаніно", Курт Воннеґут

"Механічне піаніно" — перший роман Воннеґута, опублікований 1952 року. На цей момент Воннеґут, що був добровольцем під час Другої світової війни, вже мав чималий життєвий досвід: потрапив у полон, перебував у дрезденській в'язниці, а після повернення в Америку навчався в аспірантурі Чикаго, а потім влаштувався на роботу менеджером у кампанію "Дженерал електрик".

Біографічні деталі важливі для розуміння та занурення у перший роман Воннеґута. Події "Механічного піаніно" відбуваються в недалекому майбутньому в Штатах після Третьої світової війни, в якому ручну працю замінено машинною. Машинами керують представники заможного вищого класу — інженери та менеджери, — а звичайні люди залишаються незатребуваними. Багатий і впливовий інженер Пол Протеус вирішує змінити ситуацію. Вважається, що поштовхом для написання роману стала робота Воннеґута на заводі "Дженерал електрик", а місто, яке він описує, нагадує Скенектаді, де тоді жив письменник. Вже тут відчутні фірмовий воннеґутівський гумор та соціальна сатира, а сьогодні, в епоху загальної цифровізації, роман "Механічне піаніно" особливо актуальний.

"Вавилонська бібліотека"

"Багаття долі", Оділь Бує

Події роману популярної французької авторки Оділь Бує відбуваються в Парижі кінця ХІХ століття. Його центральні персонажі — три жінки, доля яких докорінно змінилася через пожежу, що сталася на благодійній виставці 4 травня 1897. Одна з них, що належить до буржуазних кіл, змушена жити з нелюбим чоловіком, іншій (племінниці першої) доводиться вийти заміж, щоб врятувати сім'ю від руйнування, третя — покоївка, якій треба виїхати за чоловіком до Америки.

У 2019 році "Багаття долі" було екранізовано Netflix, а головну роль зіграла популярна французька акторка Одрі Фльоро, відома за гітами "1+1" та "Опівночі в Парижі".

"Фабула"

"За маму, за тата", Каріна Саваріна

"За маму, за тата" — перша в Україні художня книга про розлади харчової поведінки. Її авторка — популярна письменниця і журналістка Каріна Саварина, відома своїми романами про непліддя ("Не вагітна") та всиновлення ("МАМ"), написаними на основі власного досвіду.

"За маму, за тата" — тонка, чуттєва та дуже сучасна історія, що розповідає про маленьку Варю, у родині якої, попри наявність обох батьків, немає жодного дорослого. Мама і тато не спроможні на почуття та турботу, тож дівчинці доводиться досліджувати світ самостійно. Часто через травмування. Варя шукає відчуття безпеки і знаходить дещо дуже схоже на нього — відчуття ситості. Підліткою вона проходить через булінг, грубість та жорстокість з боку тих, хто її оточує, — у школі й у родині; стає жертвою насилля та марно намагається худнути та зрозуміти, чому світ ненавидить тих, хто вирізняється, а вже дорослою змушена шукати допомогу у спеціалістів.

"За маму, за тата" — надзвичайно актуальна для сучасного світу книга, яку хочеться радити читати всім.

Видавництво punkt

Популярне на VOGUE