В ніч з 12 на 13 березня в Лос-Анджелесі відбулася церемонія "Оскар". Її тріумфатором став науково-фантастичний фільм "Все завжди і водночас", який здобув сім нагород.
Найзворушливішу промову вечора виголосив Джонатан Ке Кван, що зіграв у фільмі Веймонда та отримав "Оскара" за найкращу другорядну роль. Актор, який народився на човні в Сайгоні в 1971-му, семирічним втік до табору біженців у Гонконзі, коли армія В'єтнаму зазнала поразки, і переїхав до Лос-Анджелеса у вісім років, зізнався, що такі історії, як у нього, трапляються зазвичай тільки в кіно, і що його доля — це "справжня американська мрія".
Уважний глядач звернув увагу на те, що цього року з "Оскаром" відбулися певні візуальні зміни. Вперше за понад 60 років організатори не розгорнули червону доріжку — натомість гості позували на хіднику кольору шампанського. Це, на думку деяких модних критиків, не зіграло на руку акторкам, що обрали для церемонії плаття світлих відтінків.
Тим часом, поки світ обговорює результати церемонії чи модні образи зірок, в Україні викликало справжнє обурення те, що нагороду в номінації "Найкращий документальний фільм" отримала стрічка "Навальний" канадського документаліста Деніела Роера (разом із нею за перемогу змагався "Будинок зі скалок", знятий в копродукції України та Данії). Напрочуд непрозорим видається те, що "Оскар", який завжди заявляв про власну аполітичність і, власне, тому офіційно відмовив президенту Зеленському в можливості виступити перед міжнародною аудиторією, віддає нагороду політичному фільму про російського опозиціонера та надає слово його дружині.