Великдень — затишне сімейне свято, яке ми завжди проводимо з близькими. Для тих, хто замислюється, що подивитися всією родиною після святкового обіду, ми зібрали кілька зворушливих українських фільмів — про сімейні стосунки, історію нашої країни та, звісно, любов.
"Крашанка", 2024
Станіслав Боклан, Олеся Жураківська, Артур Логай, Дарʼя Легейда — уже тільки заради чудового акторського складу варто подивитися цю сімейну комедію Тараса Дударя. Вона розповідає про родину Забіяк, яка вирішує зібратися разом на Великдень. Цьому не дуже радий ексцентричний голова родини Іван (Станіслав Боклан), та і діти не знають, як краще поводитися з батьком, який має безумний план: побудувати ракету, аби вдарити по ворогу в Москві та завершити війну. Але герої не тільки намагаються налагодити родинні стосунки, але й дійсно красиво святкують Великдень: фарбують яйця, готують паски та вбираються у вишиванки, за чим приємно спостерігати.
"Мої думки тихі", 2020
Якщо шукаєте світле, дотепне та сучасне українське кіно про стосунки батьків та дітей, то дебютний фільм Антоніо Лукіча пасуватиме під цей запит ідеально. Картина Лукіча, відомого своїм гумором та філософським поглядом на тривіальні речі, розповідає про звукорежисера Вадима, який отримує замовлення від клієнта з Канади з проханням записати голоси рідкісних тварин Закарпаття. Юнак вирушає в подорож, але разом з ним їде його колоритна мати — таксистка Галина. Чи варто казати, що Ірма Вітовська в ролі матері та Андрій Лідаговський зачаровують глядача ?
"Мій карпатський дідусь", 2023
У центрі цієї пригодницької комедії — італієць Майк (Сімоне Коста), який має українське коріння та їде в покинуте карпатське село, щоби розвіяти прах своєї матері. Тут живе його дід Михайло (Богдан Бенюк), колишній клоун на прізвисько Буба. Знайомство родичів призведе до цікавих пригод. "Мій карпатський дідусь" — україно-грецька копродукція, над якою працював режисер Заза Буадзе.
"Поводир", 2014
В основі цієї історичної драми відомого режисера Олеся Саніна — подорож американського хлопчика й сліпого кобзаря Радянською Україною напередодні та під час Голодомору. Головні ролі в картині, яку подекуди неможливо дивитися без сліз, зіграли Станіслав Боклан, Олександр Кобзар, також у кадрі можна побачити Джамалу та Сергія Жадана.
Картина здобула дві нагороди Одеського кінофестивалю 2014 року ("Найкраща акторська робота", спеціальний диплом журі за операторську роботу), дістала номінацію на "Оскара" від України в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою", брала участь в основному конкурсі Варшавського кінофестивалю.
"Дві сестри", 2025
Вже з цього тижня в прокаті можна подивитися польсько-українську драму "Дві сестри". Стрічка режисера Лукаша Карвовскі розповідає історію двох сестер — Яшміни та Малгожати (Кароліна Жепа, Діана Замойська), які давно не підтримують стосунків. Дізнавшись про поранення свого батька-волонтера в Україні, вони вирушають до країни, охопленої війною. Подорож стає для них не лише спробою знайти батька, а й шляхом до примирення. Упродовж мандрівки сестри знайомляться з українцями, проходять крізь низку випробувань і переживають трансформаційний досвід, який допомагає їм зблизитися, переосмислити цінності й нарешті побачити одна одну по-справжньому.
У картині також знялися українські актори Марина Кошкіна та Олександр Рудинський.