Здається, що Гері Олдмену під силу будь-яка роль. Від Сіда Вішеза до Вінстона Черчилля — актор легко перевтілюється в кожного персонажа до невпізнання. 21 березня британцеві виповнюється 66 років. На честь його дня народження vogue.ua згадує 7 знакових фільмів з актором, перегляд яких принесе неабияке задоволення.
"Темні часи", 2017
Американська кіноакадемія любить ролі, які змушують акторів змінюватися, тому вони нагородили Олдмена довгоочікуваним "Оскаром" за образ колишнього прем'єр-міністра Великої Британії, Вінстона Черчилля у фільмі "Темні часи". Британець готувався до своєї ролі цілий рік, ретельно вивчав всі риси Черчилля. Важливим фактором став грим актора, на який в цілому пішло більше 200 годин за час зйомок. Зовнішній вигляд Олдмена зазнав радикальної трансформації — на актора наносили пластичний грим, вага якого дорівнювала половині ваги самого Гері. Все для того, щоб зробити образ містера Черчилля максимально реалістичним.
"Шпигун, вийди геть!", 2011
Чудова екранізація класичного шпигунського роману Джона Ле Карре, де продемонстрована виняткова робота Гері Олдмена. Напружений і замислений, він грає Джорджа Смайлі, шпигуна у відставці, якому доводиться повернутися до роботи, щоб позбутися радянського агента, що працює в британській МІ-6. Олімпійський спокій його персонажа — рідкість в фільмографії Олдмена, і, можливо, тому роль Смайлі принесла акторові першу номінацію на "Оскара".
"Безсмертна кохана", 1994
1994 року на екрани вийшла біографічна драма "Безсмертна кохана" — про кохання композитора Людвіга Бетховена. Малобюджетний фільм минув непоміченим, хоча фактично це одна з найкращих драматичних ролей Олдмена. Його Бетховен — слабкий і сильний одночасно: він любить музику, але бореться з глухотою, закохується часто і пристрасно, і так само пристрасно ненавидить. У стрічці Олдмен сам грав на фортепіано: музика — його давнє захоплення.
"Сід та Ненсі", 1986
Гері Олдмен прийшов у кіно в 24 роки вже досвідченим актором: до цього він шість років працював в лондонському театрі Greenwich Young People's, де став не лише провідним актором, але і отримав найрізноманітніші театральні премії. А ось кінозіркою його зробив фільм "Сід та Ненсі" — про скандально відомого басиста групи Sex Pistols. У межах підготовки до ролі панк-рок-зірки, що в 21 рік померла від передозування наркотиками, Гері Олдмен сильно схуд і надірвав здоров'я, після зйомок довго лежав у лікарні. "А він до біса хороший актор", — сказав про Олдмена Джон Лайдон, колишній вокаліст Sex Pistols.
"Розенкранц та Гільденстерн мертві", 1990
Блискучий дует у Гері Олдмена вдався з актором Тімом Ротом. Спочатку вони разом зіграли у фільмі "Тим часом", а потім закріпили успіх в стрічці "Розенкранц та Гільденстерн мертві". Це екранізація однойменної і дуже популярної п'єси Тома Стоппарда — варіація на тему шекспірівського "Гамлета". Фільм розповідає про події "Гамлета" очима двох персонажів — простакуватого і грубуватого Розенкранца (Гері Олдмен) та сповненого рефлексій Гільденстерна (Тім Рот). На Венеційському кінофестивалі 1990 року фільм отримав "Золотого лева".
"Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі", 1991
У фільмографії Олдмена понад 70 фільмів — цілком логічно, що деякі залишаються непомітними або про них забувають. Сьогодні рідко згадують про стрічку "Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі" — одну з найскладніших ролей британського актора. У фільмі Олівера Стоуна він грає скандально відомого персонажа Лі Гарві Освальда — колишнього військового США, який був офіційно підозрюваним у вбивстві президента Джона Кеннеді. 1992 року картина отримала вісім номінацій на "Оскара".
"Леон", 1994
Фільм-легенда, який можна переглядати десятки разів. У "Леоні" Люка Бессона найяскравіше проявилося характерне амплуа Олдмена: він майстер у ролях садистів, лиходіїв, персонажів відразливих, але водночас страшенно харизматичних. Його герой Норман — наркоман, садист і, за сумісництвом, корумпований поліціянт. Олдмен перевтілився в настільки реалістичного нелюда, що його Нормана включили у список "100 найкращих кінолиходіїв всіх часів".