Vogue.ua продовжує розповідати про рекорди "Оскара". Після матеріалів про 20 найкращих б'юті-образів за всю історію церемонії і найнедолугіші моменти, згадуємо п'ять кінострічок, які назавжди увійшли в історію світового кіно. Зокрема тому, що у них рекордна кількість статуеток "Оскар".
В епічного фільму Вільяма Уайлера – 11 статуеток, зокрема в головних категоріях: "Найкраща кінострічка", "Найкращий режисер" і "Найкращий актор". Рекордсменом є і сам Уайлер, один з найуспішніших режисерів Голлівуду за все ХХ століття: Уайлер був номінований на "Оскара" аж 12 разів. Дія "Бен-Гура" відбувається на початку першого тисячоліття в Римі і розповідає про протистояння іудея Юди Бен Гура і римлянина Мессала. 1959 року стрічка вразила світ масштабністю зйомок і декорацій, батальними сценами, а гонки на колісницях увійшли в історію кіно і їх досі вивчають в університетах по всьому світу. Після виходу "Бен-Гура" в прокат минуло 60 років, але всього два фільми змогли зібрати стільки ж статуеток – "Титанік" і "Володар перснів". Та ніхто не переплюнув успіху цієї кіноепопеї.
Неможливо уявити собі наше життя без "Титаніка" – фільму, який запустив кар'єру Леонардо ді Капріо, подарував світові найромантичнішу пісню у світі, ну і, звісно, увійшов в історію як володар оскарівського рекорду у вигляді 11 статуеток. І це не дивно: режисер Джеймс Кемерон йшов до зйомок цієї стрічки 10 років, для нього цей проєкт був дуже амбітним. Напередодні зйомок він особисто 12 разів занурювався до "Титаніка" на батискафі, а його брат, інженер, розробив спеціальну систему камер, щоб відзняти під водою інтер'єри затонулого багато років тому корабля. Зйомки найбільш епічної і водночас трагічної сцени, краху лайнера, тривали 7 місяців. Ось так входять в історію: ставлять нездійсненні завдання і справляються з ними.
З фільмом "Володар перснів: Повернення короля" режисер Пітер Джексон зробив неможливе: 2004 року він став першим (і до сих пір єдиним) фільмом у жанрі фентезі, що отримав "Оскара" як найкращий фільм. Безперечно, це перемога жанру, до якого кіноакадеміки ставляться дещо ліберально. В стрічці оцінили все: і неймовірні на ті роки візуальні ефекти, і грим, і костюми, і саундтрек співачки Енні Леннокс. І, звісно, красиву і романтичну історію про добро, зло і героїв, що взяли на себе тягар порятунку Середзем'я. Оцінили і глядачі: "Володар перснів" зібрав у прокаті більше мільярда доларів.
"Вестсайдська історія" – один з найкращих мюзиклів ХХ століття, кіноверсія однойменного бродвейського мюзиклу Леоніда Бернстайна. 1961 року історію кохання Марії та Тоні, представників двох ворожих нью-йоркських банд, таких собі Ромео і Джульєтти нового часу, дізнався весь світ, а стрічка отримала десять премій "Оскар". До речі, вже цього року на екрани вийде римейк "Вестсайдської історії", яку знімає сам Стівен Спілберг.
Канадський письменник Майкл Ондатже випустив свій роман 1992 року: тендітна, поетична історія про "англійського пацієнта", що дихає на ладан у спорожнілому італійському монастирі під час Другої світової війни, миттєво стала бестселером. 1992 року книжка отримала Букерівську премію – не лише за тонкий стиль, але і за талант автора зіштовхувати в одному контексті і часі різні долі і культури (його герої – угорець, канадець, американка). Світову славу і книжці, і автору 1996 року принесла екранізація – однойменний фільм з Жульєт Бінош і Рефом Файнсом, який був номінований на 12 премій "Оскар", а взяв 9 з них.