П’ять книжок про те, як стосунки з тілом впливають на життя, обирає журналістка, культурна менеджерка Богдана Неборак
"Тіло веде лік", Бессел ван дер Колк
Особливо важлива для українських читачів сьогодні, книжка американського психіатра пояснює, як травматичний досвід відбивається на тілі, відбирає самоконтроль і здатність відчувати задоволення, — і що можна із цим зробити.
"Пройти крізь стіни", Марина Абрамович
Сербська художниця Марина Абрамович, яка в численних перформансах досліджувала тілесність, в автобіографії звертається до глобальних тем війни, любові, близькості, пам’яті. І водночас відверто говорить про особисте: романи, зради, аборти.
"Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете", Ірена Карпа
На позір іронічна назва книжки Карпи — насправді маска. За нею ховається розповідь, яка спонукає читача пізнавати та приймати себе, на дотепних прикладах допомагає в цьому й нагадує, що не слід боятися змін. Девіз книжки — "вийшло у мене, вийде й у вас".
Les Années, Анні Ерно
Цей роман французької нобеліатки Ерно на перетині автобіографії та художньої літератури ще не переклали українською, проте він вартий уваги. Авторка описує соціально-політичні зміни у світі з 1941 до 2006 року, свідком яких стала, з феміністичної позиції та через історію прийняття себе.
"Забуття", Таня Малярчук
Роман прозоро демонструє, як травми памʼяті й безпамʼятства віддзеркалюються на житті сучасної українки, на її самопочутті й поведінці. Героїня береться досліджувати долю забутого українського історика й філософа В’ячеслава Липинського — і водночас шукає вихід із власної кризи ідентичності.
"Не відпускай мене", Кадзуо Ішіґуро
Часом, щоб відчути своє тіло, слід уважно придивитися до іншого. Ішіґуро занурює читача у світ людей, призначених бути донорами органів. Роман порушує екзистенційні питання й окреслює моральні вибори, які кожен матиме зробити наприкінці.