Мінісукня — головна річ 2025 року
Редакторка Vogue Еліс Ньюболд назвала 2023-й "роком, коли ми відмовилися від штанів". Причина — популярність зіркових образів, де замість повноцінного низу були лише чи то трусики, чи то мікрошорти. Цей тренд тоді масово підтримували знаменитості як в повсякденні, так і на червоних доріжках. У 2025 році оголеність нікуди не зникла, але трансформувалася: замість повної відсутності одягу дизайнери пропонують прозорі тканини, а головний акцент змістився на довжину. Саме мінісукні стали головним силуетом сезону, який обирають зірки, інфлюенсери та модні бренди.

Ще кілька років тому літо асоціювалося з культовими максісукнями. У 2019-му вірусними стали горохова сукня з відкритою спиною від Zara та картата модель з жатої бавовни від Ganni. У 2020-му всі носили зелену хвилясту Hockney Dress від House of Sunny. У 2024-му на зміну їм прийшла шовкова Gia від Réalisation Par, яку можна було побачити в Instagram чи TikTok майже щодня. Але влітку 2025-го всі модні акценти перемістилися на міні.
Найпомітнішим гравцем цього сезону став бренд Doên. Його модель Cecilia — коротка сукня у стилі baby doll з рюшами та мереживом — стала однією з найпопулярніших речей літа. Її носять Алекса Чанг (із високими гольфами) та Каміль Шарʼєр (із балетками). Схожий стиль пропонує Chloé під керівництвом Чемени Камалі. У колекціях сезону весна-літо 2024 та 2025 років дизайнерка показала легкі, жіночні силуети, які точно потрапили в запит часу. Ще один приклад — мінісукня від Saint Laurent у стилі 1990-х. Саме в ній Charli XCX зʼявилася на афтепаті після власного весілля.

Поки одні зірки обирають вільні сукні у стилі бохо, інші роблять ставку на обтислі міні. Це можуть бути сукні з трикотажу, сатину чи стрейчу. Серед них — мінімалістичні моделі від Jacquemus, які часто зʼявляються на сторінці Кайлі Дженнер. У колекціях Ferragamo під керівництвом Максиміліана Девіса також багато лаконічних міні. Свої версії пропонують і нішеві бренди: Susamusa, який носить Кендалл Дженнер, Ciao Lucia — фаворит Зендеї, а також Gimaguas. У моду повертаються і вінтажні варіанти. Наприклад, сукня-бандо від Maison Margiela, у якій зʼявилася Ріанна, або яскраво-зелена міні від Dolce & Gabbana, яку обрала Гейлі Бібер.

Мінісукні — це також фірмовий стиль британської дизайнерки Супрії Леле. У колаборації з Mango вона переосмислила архівні моделі свого бренду Supriya Lele. Серед них — коротка сукня з бахромою, яку виконавиця John Glacier назвала "ідеальною чорною сукнею на літо". В інтерв’ю для Vogue вона пояснила: "Вона легка, сексуальна, зручна і проста в стилізації. Я люблю одяг, який має форму і водночас практичний. І ця сукня відповідає всім цим критеріям".
За матеріалом vogue.co.uk