До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Чому у 2024 році домінуватиме важкий люкс

В індустрії моди все нове — це забуте старе. І тренд "тиха розкіш" не є винятком. У 2023-му вона відродилася в сучасному циклі трендів. Завдяки прагматизму та відвертій невимушеності в багатьох дизайнерських колекціях прет-а-порте та навіть кутюрних, піднесений мінімалізм визначив модний стиль року. Але, як це буває з усіма тенденціями, те, що йде вгору, має йти на спад, і коли ми починаємо новий рік, індустрію моди хвилює одне питання: чи повернеться 2024 рік до максималізму?

Реклама

Якби мода 2023 року була справді відображенням культури, нікого не мало б здивувати, що речі були простими та елементарними — після кількох бурхливих років 2023-й повернув нас до стриманих підходів і практик. Але у 2024 році чи не настав час знову повернутися до химерності, ексцентричності й радикальної сміливості? Замість "тихої розкоші" на кшталт TheRow взяти "гучну розкіш" чи так званий "важкий люкс" яскравих кольорів та дивних силуетів, відродити логоманію та повернутися до ефектного одягу? Особливо в той час, коли трохи веселощів та грайливості нам не завадить.

Протягом весняно-літнього сезону 2024 року кілька імен протистояли ординарності через вибух кольорів чи форм, або обох. Наприклад, Marni, Rabanne, Balmain і RickOwens відмовлялися робити щось, окрім надмірностей, і використовували пишність як бунт проти банального. У цій новій версії максималізму зберігаються найважливіші елементи тихої розкоші, як-от вишуканість і елегантність, але з набагато більшою дозою драматизму, креативності та, зрештою, людяності. Прості колірні палітри, простий крій і простий дизайн не мають перешкоджати такому витонченому максималізму, але артистизм і сміливість бачення надають відчуття життя, якого так часто не вистачає "тихій розкоші".

Ідеальне поєднання декадентських цінностей тихої розкоші та жвавості максималізму — ця нова версія важкого люксу прокладає шлях для любителів тихої розкоші зробити крок до чогось сміливішого, але все ще відносно безризикового й досить позачасового.

Безсумнівно, незмінна привабливість тихої розкоші залишатиметься популярною протягом багатьох років, і в моді завжди знайдеться простір для піднесеного мінімалізму. Але є надія, що індустрія моди не забуде про силу ідентичності у 2024 році — бо, зрештою, хіба це не суть моди?

За матеріалом vogue.com.au

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.