Вітер змін: перша обкладинка Анни Вінтур для Vogue US

3 листопада головному редактору Vogue US, Анні Вінтур, виповнюється 73 роки. Листопад є важливим місяцем для Анни ще й тому, що 1988 року саме цього місяця вийшла її перша обкладинка для американського глянцю. 33 роки тому цей випуск став моментом змін і перевернув світ моди верх дном. Vogue UA розповідає історію створення легендарної обкладинки.

Анна Вінтур, 1988

Листопад 1988 року, в редакції американського Vogue лунає дзвінок з питанням: "Ви точно нічого не наплутали?". У видавництві про всяк випадок вирішили перевірити, чи справді розміщене фото на обкладинці призначалось для неї. Здивування у пресі викликав абсолютно нетиповий знімок для такого видання. На дебютній обкладинці – фото усміхненої ізраїльської моделі Мікаели Берку, одягненої в потерті джинси Guess і кутюрний топ Christian Lacroix. "Ніхто не очікував, що ми поставимо його на обкладинку, перш за все, видавці Vogue. І звинувачувати я їх не можу, ніхто не очікував такого повороту", – розповідала Вінтур в одному зі своїх інтерв'ю.

Так, джинси вперше за всю історію журналу з'явилися на обкладинці. Вагомим моментом стало і те, що модель не дивилася у камеру. Ця обкладинка не була схожою на те, що американський Vogue робив до цього, коли віддавав перевагу великим планам і елегантним образам з великою кількістю макіяжу. "Здавалося, що цей знімок був зроблений випадково – і це була правда. Я дивилася на цю фотографію і відчувала вітер змін, в ньому була зосереджена вся суть того, що відбувається", – розповідала Анна Вінтур.

Перша обкладинка Анни Вінтур для Vogue US, листопад 1988, фотограф Пітер Ліндберг

Відповідальною за образ Мікаели стала Карлін Серф де Дудзіл – на той момент fashion-редактор Vogue US. Особливість Карлін в тому, що вона обожнює змішувати дороге і дешеве: "Я змішую все – це моє кредо". Саме під її керівництвом вийшла перша обкладинка Анни Вінтур. Светр Christian Lacroix з розшитим камінням хрестом і прості джинси Guess – для Карлін така комбінація здавалася дуже природною. "Коли я працювала над першою обкладинкою Анни, я перебувала в Парижі. Я їй сказала, що цей топ і джинси матимуть чудовий вигляд. Можна одягати на вулицю речі від кутюр, і не обов'язково робити, при цьому, зачіску і макіяж", – розповіла Карлін Серф де Дудзіл в своєму інтерв'ю для фільму In Vogue The Editor's eye.

Так, джинси вперше з'явилися на обкладинці журналу Vogue і на модній карті. Це радикальне рішення порушило всі межі і правила, які існували до того моменту.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.