До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Ексклюзив: дизайнери AZ Factory про нову колекцію та Альбера Ельбаза

Альбер Ельбаз — легенда світу моди і, як сказала Сьюзі Менкес, "улюбленець кожної жінки". Головною перемогою Ельбаза стало відродження французького модного Дому Lanvin, де він працював креативним директором упродовж 14 років, які стали його епохою розквіту.

Альбер Ельбаз
Альбер Ельбаз

Реклама

Після п'ятирічної перерви, незадовго до раптової смерті навесні 2021 року, Ельбаз повернувся у світ великої моди разом із власним брендом AZ Factory. Тоді він розповідав, що його одяг "втілює мрії сучасних жінок і з прискіпливою уважністю ставиться до їхніх потреб". Ці слова якнайкраще описують філософію дизайнера, яка знаходила відгук не лише у його клієнток, а й у колег. Найкращим виявом поваги до Ельбаза з боку модного світу стало масштабне шоу, у якому взяли участь 46 дизайнерів. Кожен з них створив для показу образ, натхнений творчістю маестро. Наразі спадщиною Альбера Ельбаза опікуються дизайнери, яких він колись особисто запросив працювати у своєму модному Домі. Так, нова колекція AZ Factory весна-літо 2024 була створена під керівництвом Нормана Рене Девери та Пітера Мовріна — дуету, який працював з Ельбазом роками.

Норман Рене Девера та Пітер Моврін
Норман Рене Девера та Пітер Моврін

Пітер Моврін вперше зустрівся з Ельбазом, коли закінчував навчання в Central Saint Martins у 2021 році — тоді Vogue Ukraine розповідав про Пітера як про перспективний талант індустрії. Моврін, родом з маленького містечка в Словенії, мав очолити м’ясний бізнес своєї родини. На щастя, в його долю втрутилася британська професорка модного дизайну Луїза Вілсон. Пітер здобув ступінь магістра з жіночого одягу. Його випускна колекція миттєво стала сенсацією й привернула увагу модних інсайдерів та зірок, зокрема Леді Ґаґи, Бейонсе, Бйорк, Марини Абрамович і Захи Хадід, а Голлівуд запросив його для роботи над костюмами для фільму "Голодні ігри: Переспівниця. Частина 2". Після випуску Моврін працював з такими брендами, як Alexander McQueen, Burberry, Celine, Aesop, JW Anderson. А потім Альбер Ельбаз запросив його переїхати до Парижа, де він зараз обіймає посаду старшого дизайнера на AZ Factory.

Норман Рене Девера народився та виріс у британському місті Стратфорд й почав займатися модою з підліткового віку. Розпочинав кар’єру як розкрійник у Vivienne Westwood, а потім очолив студію 3D-дизайну в Céline під керівництвом Фібі Файло. У 2015 році Норман приєднався до Lanvin і працював там до звільнення Ельбаза з посади креативного директора. Після того Девера працював в Louis Vuitton, Calvin Klein 205W39NYC, Versace. З командою Versace він одягнув Джей Ло для її виступу на Super Bowl Half Time Show. У лютому 2020 року на прохання Альбера Ельбаза Норман приєднався до AZ Factory.

В інтерв'ю для Vogue Ukraine Девера та Моврін розповідають, як почали працювати з легендою індустрії моди та як поєднують різні аспекти надбання Альбера Ельбаза у своїй колекції.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Як ви познайомилися з Альбером?

Пітер: Ми вперше зустрілися під час мого навчання у Central Saint Martins. Тоді, переглядаючи моє портфоліо, Альбер сказав мені: "Я робив щось подібне в Lanvin, але те, що ти створив, — надзвичайно гарне". Я був неймовірно здивований та перепитав у нього, чи він жартує. І він відповів: "Зовсім ні. Я хотів би працювати з тобою. Ти не проти переїхати до Парижа?" Це була чарівна мить.

Норман: Вперше я зустрівся й почав працювати з Альбером у Lanvin за декілька тижнів до того, як він покинув бренд. Протягом багатьох років ми залишалися на зв’язку. Він завжди казав: "Будь готовий, Норман, я незабаром щось почну". У 2019 році мені подзвонили, я покинув усе та приєднався до нього як директор з дизайну AZ Factory.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Чому ви вирішили працювати в AZ Factory?

Пітер: Через Альбера. Я нічого не знав про те, що він хоче робити. Я не знав навіть ім'я бренду чи яке в нього буде спрямування. Я просто хотів працювати й навчатися у нього.

Норман: У Lanvin ми працювали як наставник і студент. Я хотів знову працювати з Альбером та переймати його досвід.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Як ви працюєте зі спадком Альбера у своїх колекціях?

Норман: На жаль, ми провели замало часу з Альбером в AZ Factory. За цей короткий період ми створили архіви чи спадщину самого бренду, але стиль та філософія самого Альбера завжди присутні в кожній колекції. Його любов до краси, його дух співпраці, його підхід до моди та гламуру, його незаперечне знання тканин і форм і, зрештою, його любов до жінок — все це обов'язково втілюється в новому одязі.

Пітер: Так, його бачення є в кожній колекції AZ Factory, оскільки ми завжди створюємо їх з Альбером у наших думках і серцях.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Як вам працювалося разом над власною колекцією?

Пітер: Норман і я дуже різні, і в цьому вся краса. Це був веселий та водночас неймовірно ефективний процес. Ми доповнювали ідеї один одного та пробували нові підходи до роботи. Для мене цей процес був органічним і логічним, адже разом ми створили багато речей — як з Альбером, так і після нього.

Норман: Для мене це була дуже природа робота. Таке відчуття, ніби ми працювали разом усе життя, або навіть у минулому житті. Таке навіть трохи моторошно казати вголос.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

На яких засадах ви створювали колекцію AZ Factory весна-літо 2024?

Норман: Для вас важливо створювати інклюзивний одяг, який відповідає різним типам фігури, — це наш пріоритет та частина ДНК AZ Factory. Моїм найсильнішим джерелом натхнення завжди була моя команда, ми весь час проводимо дискусії. Вони дозволяють зміцнити ідею.

Пітер: Ми були одержимі певною довжиною, кольорами, формами та безліччю деталей, які помітні лише тоді, коли придивишся ближче. В AZ Factory ми відчуваємо відповідальність перед планетою. Ми намагаємося використовувати якомога більше дедстокових тканин і всіляко будувати наші процеси на засадах сталого розвитку.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Чимало речей AZ Factory досить незвичайні. Наприклад, ваші кросівки з гострим носком. Як ви поєднуєте креативність і рентабельність у своїх колекціях?

Пітер: Між іншим, Альбер був одержимий гострими кросівками! Він ніколи не говорив про продажі колекцій, він просто вірив у них так сильно, що говорив про нові форми й уявляв, як ці незвичні речі будуть носити всі.

Норман: Ми завжди чесні із собою й випускаємо те, що нам справді цікаве. Головне — залишатися вірним собі, попри постійні зміни та швидкий темп тенденцій і моди.

AZ Factory весна-літо 2024
AZ Factory весна-літо 2024

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.