Про любов до життя: в Київській опері покажуть хореографічний перформанс "Люлі‘"

21 червня в Київській опері відбудеться прем'єра танцювального перформансу "Люлі'". Вистава досліджує життєвий цикл природи через рухи, образи, звуки, а її головним мотивом є перетворення та прагнення до життя. Усі кошти з продажу квитків підуть на підтримку Збройних Сил України.

Анастасія Харченко та Катерини Бишева
Анастасія Харченко та Катерини Бишева

Авторки перформансу — відомі українські хореографині Анастасія Харченко та Катерина Бишева. Анастасія — учасниця танцювальної команди Appache Crew, її можна побачити в кліпах Елтона Джона, Брітні Спірс і гурту Florence + The Machine. Катерина Бишева — хореографиня, яка працює над розвитком сучасного танцю в Україні, осмислюючи тілесну ідентичність у русі.

За словами авторок перформансу, вистава "Люлі'" є способом осмислення того досвіду, який вони здобули за останні півтора року. "Створення вистави відбувається тут і зараз: у Києві в контексті війни, обстрілів, екологічних катастроф, — розповідає Катерина Бишева. — Тому, приходячи в зал, ми усвідомлюємо, що кожен день залишає відбиток на нас так само, як і на нашій виставі".

"Люлі' — це мій спосіб протистояти жорсткій реальності сьогодення, війні, опираючись на вічні речі: музику, природу, плин життя", — розповідає Анастасія Харченко. — Ідея перфоманса не з'явилась в конкретний час і у конкретному місці, з конкретною ідею і меседжем, який ми хочемо проговорити. Скоріше, прийшло розуміння, що настав час нам щось сказати своїм тілом. Саме зараз, бо з'явилися сили, та на основі всього пережитого досвіду. Протягом усього підготовчого періоду, ми завжди тримаємо в голові фразу, що "правил не існує". Тому постійно щось змінюємо, щоб знайти найбільш доречне і влучне рішення, і не боїмося. Це дає відчуття свободи — а коли, як не зараз".

У виставі використано незвичайний музичний ряд — це твори композиторів Рюіті Сакамото, Антоніна Дворжака, Нільса Фрама, Себастьяна Студницкого. Під час вистави також відбудеться виступ наживо музиканта Андрія Бармалея. Ще одна цікава частина музичного ряду — "арія цвіркунів": у виставі використано польові записи комах, які створюють особливу атмосферу.

Виставу можна побачити 21 червня в Київській опері.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.