5 рецептів із чорницею, які не залишать байдужими
Завдяки аромату, кольору та смаку чорниця ідеальна для додавання в десерти, але так само чудово смакує у свіжих салатах із сирами, бутербродах із жирною свининою чи гострому соусі до глазурованих реберець. Ми вибрали 5 рецептів, де смак цієї корисної ягоди відкривається з різних боків.
Швидкий та смачний рецепт, з начинкою якого можна експериментувати, доки триває сезон ягід і фруктів.
Складники
Тісто:
200 г борошна грубого помелу,
100 г вершкового масла,
3 ст. л цукру,
5 ст. л. крижаної води,
дрібка солі.
Начинка:
200 г чорниці,
1 ст. л. цукру,
1 ст. л. крохмалю,
4 коробочки кардамону.
1 ст. л. цукрової пудри.
Приготування
Змішайте сухі інгредієнти: борошно, сіль та цукор. Порубайте холодне масло з цією сумішшю. Додайте води та швидко вимісіть, залиште під плівкою в холодильнику на годину. На папері для випічки розкатайте тісто до круглястої форми. Присипте середину крохмалем, викладіть чорницю, відступаючи 3 см від краю, посипте ягоди цукром і насінням кардамону. Загорніть краї на начинку, змастіть збитим жовтком (на бажання). Випікайте в розігрітій до 200 °C духовці 20–25 хвилин. Витягніть галету з печі, дайте охолонути та присипте цукровою пудрою.
Крапельки цього соусу прикрасять зелені салати та збалансують кисло-солодким смаком печені чи смажені м’ясні страви.
Складники
600 г чорниці,
1/2 склянки сухого червоного вина,
1 ст. л. тростинового цукру,
1 зубок часнику,
1 гілочка свіжого розмарину,
щіпка солі та перцю.
Чорниці збити в блендері та протерти через сито в каструлю. Поставити каструлю на вогонь, додати цукор, сіль, перець, пропущений через прес часник, листя розмарину (без гілочки) та влити вино. Варити соус на середньому вогні, періодично збиваючи, поки суміш не зменшиться вдвічі й не загусне, близько 10–12 хвилин. Зняти з вогню та дати трохи перепочити перед поданням.
Легкий літній салат з ягідним смаком – ідеальний перекус для спекотного дня.
Складники
5 огірків,
100 г чорниці,
150 г сиру фета,
6 листиків м’яти,
сіль та перець на смак,
2 ст. л. бальзамічного оцту,
3 ст. л. оливкової олії.
Приготування
Огірки очистьте від шкірки, розріжте вздовж, ложкою очистьте від насіння й тонко наріжте. Змішайте в салатниці огірки, ягоди чорниці, тонко нарізане листя свіжої м’яти, приправте сіллю та перцем, зверху покришіть фету та заправте бальзамічним оцтом, змішаним з олією.
У смокві максимально зберігається смак ягоди, а готувати її можна й зовсім без цукру.
Складники
600 г чорниці
200 г цукру (на бажання)
1–2 ст. л. цукрової пудри
Ягоди збити в блендері, протерти через сито, змішати з цукром, варити на повільному вогні під відкритою кришкою 30 хвилин, періодично помішувати. Застелити деко пергаментним папером, змастити тонким шаром олії без запаху, вилити та розрівняти теплу чорничну масу шаром 2–3 мм. Сушити смокву в духовці за температури 40–50 °C до готовності (приблизно чотири години). Вона має добре відокремлюватися від паперу й не липнути до рук. Підсушений пласт смокви посипати цукровою пудрою, скрутити в трубочку й нарізати в рулети бажаного розміру. Зберігати в контейнері в холодильнику.
Цей пряний соус ідеально доповнює запечені реберця чи філе міньйона й смакує до теплих тостів з м’якими сирами.
Складники
500 г чорниця,
2 червоні цибулини,
100 мл оцту,
200 мл води,
150 г цукру,
1 ч. л. солі,
1 ч. л. чорного перцю,
½ ч. л. кориці,
30 мл оливкової олії.
Приготування
Цибулю нарізати півкільцями й смажити на пательні з олією до м’якості. Додати подрібнену в блендері чорницю, воду та тушкувати, доки остання не випариться. Додати оцет, цукор, спеції й тушкувати масу до консистенції джему.