До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Найвидатніші роботи українського художника Івана Марчука

Іван Марчук — один з найвідоміших українських художників сучасності, який створив тисячі полотен та винайшов власну техніку — пльонтанізм. 12 травня митець відзначає свій 88-й день народження. З цієї нагоди vogue.ua зібрав видатні роботи одного з найяскравіших представників когорти українських художників.

Іван Марчук

Іван Марчук почав малювати ще в дитинстві, розвинувши свій талант у підлітковому віці. Та найбільше він проявився під час навчання в інституті: тоді художник долучився до підпільної школи, що її створив у 1959 році його викладач Карл Звіринський, який знайомив молодь із досягненнями світової культури та замовчуваною історією України.

Реклама
Іван Марчук. "Звуки органа"

У другій половині 1960-х Іван Марчук переїхав зі Львова до Києва, де влаштувався художником в Інститут надтвердих матеріалів НАН України, а згодом працював на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва. У той час там панувала ідеологія радянської мистецької одноманітності. Тож паралельно Марчук малював те, що йому справді було цікаво, працюючи на два фронти — офіційний і підпільний.

Іван Марчук. "Реквієм"

Через це радянська влада воліла знищити Марчука як творчу одиницю: не тільки замовчувала його, а й вдавалася до радикальніших дій, зокрема й погроз та утисків з боку КДБ. У 1970-х комітет державної безпеки домігся свого: творчість українського митця була під негласною забороною понад 17 років.

Іван Марчук. "Остання зупинка"

Наприкінці 1980 років митець виїхав з Радянського Союзу й устиг пожити в Канаді, Австралії й США, а 2011-го остаточно повернувся до України. Постійна зміна місця проживання суттєво вплинула на формування творчого методу Марчука. Нині художник працює в унікальній техніці, яку створив сам. Назва "пльонтанізм" означає переплетені, запльонтані лінії, що зливаються в деталізовані образи.

Іван Марчук. "Моя Земля моя твердиня"

Свою творчість художник розділяє на 13 циклів, кожен має назву та відрізняється за стилем від інших. У творчому доробку Марчука — майже 5000 робіт. Він також вважається одним з найдорожчих українських художників: картини митця коштують десятки тисяч доларів. Його роботи високо оцінив відомий у світі мистецтвознавець Роланд Пенроуз, дослідник творчості Пабло Пікассо.

Іван Марчук. "А навкруг Весна буяла"

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.