До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Допомога найменшим: як Purina®, Happy Paw та "Нова Пошта" підтримують безпритульних тварин

За статистикою, внаслідок повномасштабного вторгнення Україна увійшла до десятки країн із найбільшою кількістю безпритульних тварин. За даними Світової асоціації з питань тварин України, у 2023 році допомоги потребували щонайменше 140 тисяч собак і котів. На жаль, ця цифра постійно зростає і великий бізнес готовий надавати допомогу.

Реклама

Насамперед існує гостра потреба у кормі. Важливо, аби він був якісним та враховував потреби кожного: від кошенят та цуциків до дорослих тваринок, які перебувають на лікуванні чи дотримуються спеціальної дієти. Сьогодні у співпраці з благодійними фондами такі запити покриває Purina®. Заручившись підтримкою європейських колег, українських компаній та благодійних організацій, з першого дня повномасштабного вторгнення і до початку березня 2024 року Purina® передала понад 1 мільйон кілограмів корму до притулків та зооволонтерів. Представники бренду зазначають, що процес надання гуманітарної допомоги справді складний, але результат — щасливі та ситі тваринки — того вартий.

"Колеги з Європи почали одразу зв’язуватись з українською командою Purina®, щоб дізнатись, чи всі в безпеці, яка допомога потрібна... Вже у перші тижні вони перевели на рахунок БО "Щаслива Лапа" 30 тисяч євро для порятунку тварин, а потім запропонували корм. Ми одразу погодилися, хоча остаточно не уявляли, як цей процес буде побудований, адже раніше ніхто з команди не займався гуманітарними проєктами", — пригадують у Purina®. Попри відсутність досвіду, процес вдалося налагодити доволі швидко. Вже у 2022 році з різних країн Європи в Україну прибуло кілька сотень тонн корму, які стали справжнім порятунком для багатьох волонтерів та притулків, що зіткнулися з рекордною кількістю голодних, покинутих та травмованих тварин.

Сьогодні, оглядаючись на перші місяці повномасштабного вторгнення, здається, що така взаємопідтримка зароджувалася сама собою та була логічною реакцією на виклики часу. Проте за кожним важливим досягненням стояла титанічна та послідовна робота небайдужих команд. І синергія Purina®, благодійної організації "Щаслива Лапа" та "Нової Пошти" — яскравий тому доказ. "Нова Пошта" як логістичний партнер забезпечила безперебійне транспортування та доставила корм до більш ніж 226 тисяч тварин, для яких така допомога — чи не єдиний шанс вижити.

Зсередини це відбувається так: БО "Щаслива Лапа" аналізує потреби серед українських притулків та зооволонтерів. І, аби уникнути недоброчесних осіб, робить це з особливою уважністю. Представники фонду перевіряють документи, вивчають історію чи ознайомлюються зі сторінками потенційних отримувачів у соцмережах. Ця верифікація дозволяє переконатися, що допомога справді потрапить до тварин, а не до рук шахраїв. Відповідно до реальних запитів та потреб, "Щаслива Лапа" складає список отримувачів допомоги. Спираючись на ці дані, представники Purina® домовляються з європейськими колегами про необхідні обсяги та терміни виділення допомоги. Щоб усе зійшлося, партнери мають проаналізувати власні можливості та підтвердити, що долучаться до актуального збору. Лише після цього розпочинається передача посилок з-за кордону. Далі до процесу долучається Гуманітарна Нова Пошта, яка з 2014 року співпрацює з благодійними фондами та волонтерськими організаціями. Для зоомісії Purina® та "Щаслива Лапа" компанія надала свій гуманітарний хаб. Це дозволило постійно приймати вантажівки з Європи та нарощувати обсяги допомоги. За 5 місяців співпраці Гуманітарна Нова Пошта за власний кошт прийняла, розвантажила та доставила у притулки 38 вантажівок з близько 654 тоннами їжі для тварин.

"Внесок кожного в цей проєкт — справді суттєвий, адже без взаємопідтримки не було б такої шаленої допомоги притулкам. Важко сказати, що важливіше: корм, доставка, яку Purina® організовує з Європи, складське приміщення, де ми це все зберігаємо, чи люди, які це все розвантажують та розвозять по притулках. Ми об’єдналися у цьому проєкті заради єдиної мети — допомогти тваринам!" — підсумовує виробник корму.

Попри те що всю логістику Гуманітарна Нова Пошта бере на себе, фінальний етап організації допомоги залишається найважчим. Адже доправляти необхідне у прифронтові регіони — складно. А якщо у віддаленому населеному пункті немає партнера-координатора "Щасливої Лапи", передача стає ще довшою. У деяких випадках від отримання запиту і до його реалізації може минути 5—6 місяців. Та навіть попри все це, головний виклик — це емоційна складова процесу. Тисячі покинутих домашніх тварин в опустілих населених пунктах, багато з яких травмовані чи потребують лікування. "Найболючіше — це бачити сльози подяки на очах бабусь та дідусів, які залишаються жити у прифронтових містах, щоб турбуватись про своїх і покинутих тварин. Їхні історії вражають, адже кожен день для них може стати останнім, їхні вулиці та будинки зруйновані, а обстріли не стихають ні на день", — діляться з нами благодійники, а підтримати їхню надважливу діяльність може дійсно кожен. Більше інформації за посиланням.

За час існування ініціативи вдалося подарувати ситі моменти багатьом тваринам, які стали жертвами нашої реальності. Зокрема:

● у 2022 році 174 тонни корму було передано 250 зооорганізаціям та опікунам. Завдяки цьому вдалося нагодувати 35 тисяч тварин*;

● у 2023 році понад 486 тонн корму, а це — більш ніж 1 200 000 порцій, надійшли до 1 700 зоозахисних організацій та волонтерів, під опікою яких перебуває понад 100 000 безхатніх тварин;

● у 2024 році допомога збільшилася до 561 тонни корму для 1300 організацій і волонтерів, які опікуються 110 000 тваринками. Кількість наданого на потреби тварин корму збільшується. Однак охопити всю країну без мережі зооволонтерів важко. Тож тим, хто так само вболіває за сите та щасливе життя тварин, радять долучатися до допомоги. Ознайомитись із правилами проєкту можна за посиланням.

Ніхто не знає, скільки триватиме війна і як довго українські тварини потребуватимуть підтримки. Всупереч цій невідомості, благодійні ініціативи роблять усе можливе, щоб доставити допомогу туди, де її чекають. І допоки Purina®, "Щаслива Лапа" та "Нова Пошта" покривають базові потреби притулків та зооволонтерів, є впевненість, що завтрашній день українські тварини зустрінуть ситими та здоровими. І це усвідомлення — найкраща мотивація продовжувати свою роботу та масштабувати її.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.