Історія обкладинки Vogue, присвяченої закінченню Другої світової війни

Попри те, що журнал Vogue називали біблією моди, він охоплював значно ширші теми. Сторінки видання завжди були віддзеркаленням свого часу — навіть у воєнний період редактори висвітлювали нагальні проблеми, не боячись публікувати найстрашніші кадри. Природно, що й така довгоочікувана подія, як закінчення Другої світової війни, не залишилася непоміченою. Жовтнева обкладинка 1945 року британського Vogue ознаменувала настання миру — на ній було зображене безхмарне небо без військової авіації та клубів диму від вибухів.

Цікавий факт: ця легендарна обкладинка була створена майже випадково. Річ у тім, що, попри припинення воєнних дій на території Європи навесні 1945 року, Друга світова війна все ще тривала в Тихому океані біля берегів Японії. Однак у вересні країна-агресорка таки капітулювала, і для редакції це стало несподіванкою. Часу підготувати масштабний проєкт абсолютно не було, тому артдиректор видання Джеймс де Голден-Стоун вигадав цей кадр, що став символом бажаного миру. Ще один цікавий момент — розмір цього номера був набагато меншим за звичайний через заощадження паперу в повоєнний час.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.