Книжка про культурну спадщину України — у рейтингу найкращих видань за версією New York Times

Книжку "Скарби України: культурна спадщина народу" (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage) визнано одним з найкращих видань цього року за версією The New York Times. Видання, що вийшло у відому британському видавництві Thames and Hudson восени цього року — це 220 яскравих зображень українських пам’яток та справжній гід культурою України.

"Демонструючи понад сотню об’єктів і будівель — від візантійських ікон і дерев’яних церков до золотокупольних соборів, народного мистецтва й авангардних шедеврів — „Скарби України" розповідають про багате мистецтво та спадщину країни, яка зараз зазнає руйнування й спустошення", — зазначають у видавництві.

Тексти для книжки написали відомі українські художники, куратори й критики — серед них Андрій Курков, Олександр Соловйов, Діана Клочко. Зокрема, з книжки можна дізнатися про трипільську культуру, скіфські поселення на території України, мистецтво періоду модернізму й сучасне політичне мистецтво, яке набуло розвитку після Помаранчевої революції.

У грудні The New York Times занесли "Скарби України" у список найкращих мистецьких видань 2022 року. "Деякі зображені у виданні роботи, як-от кам’яні статуї поблизу Харкова, датовані XIX—XIII століттям, вже були зруйновані, — пишуть журналісти. Війна в Україні — це культурна війна, і ставки наразі дуже високі".

Усі вторговані кошти передадуть в Український ПЕН для підтримки письменників та на відбудову музеїв в Україні.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.