Пішов з життя культовий письменник Мілан Кундера

У Франції у віці 94 років помер культовий чесько-французький письменник, автор роману "Нестерпна легкість буття" Мілан Кундера. Про це повідомляє Reuters з посиланням на чеські медіа.

Мілан Кундера
Мілан Кундера

Кундера народився в чеському місті Брно в 1929 році. Його активна літературна діяльність почалася в середині 1950-х років, а в 1972-му був написаний "Вальс на прощання" — перший великий роман Кундери, перекладений багатьма мовами. 1975 року Кундера покинув Чехословаччину та переїхав до Франції, куди його запросили викладати в університеті. На батьківщині Кундера був двічі виключений з комуністичної партії, його книжки зникли з полиць магазинів та бібліотек.

1982 року Кундера опублікував у Франції свій найвідоміший роман — "Нестерпна легкість буття", події якого відбуваються 1968 року під час Празької весни. Роман був екранізований режисером Філіпом Кауфманом, а Кундера став всесвітньо відомим письменником. Водночас на батьківщині книжки Кундери довгий час були під забороною, а самого письменника позбавили чеського громадянства. Відновив його Кундера лише у 2019 році, проте не повернувся до Чехії і заборонив перекладати свої останні романи чеською мовою.

В доробку письменника — понад 10 збірок оповідань та романів, дві п'єси, кілька екранізацій його творів. Найвідоміші тексти Кундери — зокрема, "Нестерпна легкість буття", "Безсмертя", "Жарт", "Книга сміху й забуття" — перекладені українською та видані у Видавництві Старого Лева. Романи Кундери — складні і водночас захопливі, філософські та багатошарові; в них атвор міркує про життя, любов, моральні цінності та безсмертя.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.