О, чудовий світ: що потрібно знати про фільм "Месники. Завершення"
24 квітня в український прокат вийшла кінострічка "Месники. Завершення" – найбільш душевний, масштабний і сильний фільм про команду супергероїв, Месників. Де знімали фільм, скільки каскадерів було в команді, і чому Скарлетт Йоганссон плакала на зйомках, знає Vogue.ua.
Неймовірно, але факт: за останні кілька років фільми кіновсесвіту Marvel вийшли на особливий рівень. Все почалося 2008 року з "Залізної людини", який миттєво закохав у себе глядачів по всьому світу. З тих пір за 11 років Marvel зняли 22 (!) фільми, серед яких особливі сильні "Вартові галактики", "Капітан Марвел", "Чорна пантера". 2019 року сталося неймовірне: "Чорна пантера" став першим фільмом про супергероїв в історії, якого номінували на "Оскара" в категорії "Найкращий фільм". У результаті стрічка взяла перемогу в категоріях "Найкращий дизайн костюмів", "Робота художника-постановника" і "Найкращий звук". "Чорна пантера" зібрала більше мільярда доларів по всьому світу і завдяки ідеї, акторській грі і відмінним костюмам, наповненим модними цитатами, стала культурним феноменом. Все це важливо лише з однієї причини: Marvel вже давно не знімають фільми "для підлітків". Навпаки: і "Чорна пантера", і "Месники. Завершення" – зріле, розумне, справжнє кіно, яке знаходить підтримку в кожному з нас. "Світ різноманітний, і в наших фільмах ми завжди намагаємося показати суспільство таким, яке воно насправді", – говорить один із продюсерів Луїс Д'еспозітос.
Новий фільм триває майже три години. За настроєм це наче дві окремі картини, об'єднані загальним головним героєм – Таносом, який в "Месниках. Війні нескінченності" знищив половину жителів планети, в тому числі і частину Месників. Ті, хто вижив, у страшній депресії, це: Чорна Вдова, Галк, Залізна Людина, Капітан Америка. Вони не розуміють, як змиритися з подіями минулого, адже вони супергерої, але зі своєю місією – протистояти Таносу – не впоралися. Саме завдяки цій трагедії ми бачимо Месників іншими. Вперше в історії Marvel вони не просто переможені – вони в депресії і смутку. Як впоралися з цим герої і актори?
Найскладніше, здається, Тоні Старку. "Тоні Старк – найбільш неоднозначний герой у кінематографічному всесвіті Marvel", – говорить режисер Джо Руссо. "Я думаю, це тому, що він найбільш порочний, що для нас робить його найцікавішим". Старк – негласний лідер Месників, і перемогу Таноса він сприймає як особистий удар. Але Роберт Дауні-молодший каже, що незважаючи на всю складність емоцій, отримав "величезний кайф від зйомок". Колеги Дауні говорять про те, що актор – однозначний "хрещений батько" Месників. "З Робертом Дауні-молодшим неважко отримати неймовірну динаміку на екрані і за його межами", – говорить Кріс Еванс, який грає Капітана Америку. "Він дуже привітний хлопець, і я думаю, що він дійсно розумів всю відповідальність за ці фільми. Роберт створював настрій".
За словами Скарлетт Йоганссон, яка грає Чорну Вдову, працювати над цією частиною "Месників" було особливо непросто – всі актори відчували, що це кінець історії Месників, принаймі, в їх повному складі. "Сум, який відчував у кінозалі кожен глядач, була таким же сильним на знімальному майданчику, повірте", – говорить акторка. – Коли ви дивитеся на екран, ви точно відчуваєте: завершується не тільки серія про Месників, закінчується ціла глава всього нашого життя. Звичайно, я плакала на зйомках". Йоганссон грає Чорну Вдову вже десять років: за цей час її персонаж сильно змінився, і якщо спочатку ми сприймали її як просто ефектну дівчину, тепер зрозуміло, що Чорна Вдова – персонаж з подвійним дном.
Йоганссон говорить, що працювати над персонажем їй допомагала улюблена "банда", колеги. "Під час зйомок у нас було відчуття, ніби наша банда знову разом. Ми пам'ятали про початок шляху і про всі події, через які ми всі пройшли разом. Ми дуже змінилися: хтось "заліг на дно", хтось став найдорожчим актором у світі, хтось розлучився, хтось завів дітей. Це все вплинуло і на наших персонажів. Але для мене зйомки "Месників" – це те ж саме, що поїздка на канікули до улюблених друзів".
Перші сцени фільму знімали на природі: в Великій Британії, Шотландії, а також у знаменитому кафедральному соборі в Даремі, атмосферному готичному місці, яке перебуває під захистом ЮНЕСКО. Художник Чарльз Вуд побудував усередині собору додаткові стіни і декорації. Цікаво, що декорації виявилися настільки реалістичними, що люди, які працюють там, не могли сказати, що було справжнім і оригінальним, а що ні. До слова, багато технологій роботи з каменем Вуд запозичив у місцевих каменярів.
За численні бойові сцени у фільмі відповідала Моніка Гендертон, координатор відділу каскадерів. У її команді було більше 20 людей, які разом з акторами створили на екрані фантастичний "чудовий" світ. Американські критики після прем'єри встигли дати фільму 10 балів з 10 можливих і пророкують йому фантастичний бокс-офіс. І, можливо, "Оскар".