5 видовищних костюмних серіалів, які можна подивитися на Netflix
Розвіятися, зануритися в епоху, вивчити костюми й навіть вчитися на помилках історії — історичні серіали мають терапевтичний ефект, який так потрібен нам усім нині. В огляді Vogue.ua — видовищні й цікаві костюмні шоу, які можна подивитися на Netflix.
"Корона" — масштабний історичний серіал, присвячений правлінню королеви Великої Британії. Для Netflix він став революційним продуктом: це високобюджетний оригінальний серіал, який за три сезони (прем’єра першого сезону відбулася у 2016) отримав 26 номінацій на "Еммі" (і вісім разів став лауреатом), виграв три "Золоті глобуси" й показав, що Netflix може випускати продукт, гідний Голлівуду. Серіал розповідає про життя королеви, починаючи з її весілля в 1947 році й до наших днів; а велику частину костюмів у шоу зробила вручну команда під керівництвом художниці Емі Робертс. У перших двох сезонах королеву грала Клер Фой, у третьому — Олівія Колман. Серіал подивилося понад 70 мільйонів людей у всьому світі, які вважають, що головна цінність — не так історична правдивість, як емоційність шоу і те, що серіал нарешті зняв завісу з королівської сім’ї. Цього року стало відомо, що п’ятий сезон буде останнім, і що Імельда Стонтон зіграє Королеву — він вийде не раніш як 2021 року.
Творець "Тюдорів" Майкл Херст — фахівець у галузі історичного кіно: за його плечима сценарії до фільмів "Єлизавета", "Золотий вік", серіали "Борджіа" й "Вікінги". За "Тюдорів", який розповідає про правління в Англії Генріха VIII, отримав дві премії "Еммі". "Тюдори" — нетиповий історичний серіал, радше подібний до фантастичного серіалу "Гра престолів" своєю видовищністю й численними кривавими, а також сексуальними сценами. За роботу над серіалом художниця з костюмів Джоан Бергін тричі здобула "Еммі", і хоча історики не раз дорікали і власне шоу, і Джоан Бергін у невідповідності історичним реаліям, "Тюдори" — вже точно один з найефектніших серіалів на сучасному телебаченні. Велика кількість шовку, шкіри й вишивки, великі прикраси, глибокі декольте, високі розрізи на сукнях і складні зачіски — спостерігати за героями одна насолода.
Місце і час дії серіалу "Вікінги" — Скандинавія, VIII століття, а його головний герой — Рагнар Лодброк, король вікінгів і справжній герой свого часу, який, за легендою, походить від бога Одіна. Творець шоу Майкл Херст і художниця з костюмів Джоан Бергін хотіли зруйнувати стереотипи про вікінгів як варварів і показати їх як цивілізовану й демократичну групу, тому їхнім образам у серіалі надано величезної уваги. Вікінги носять розкішні зачіски з поголеними скронями (в одному з інтерв’ю Бергін розповідала, що вікінги були схиблені на догляді за волоссям і брали в походи гребінці), у їхньому одязі переважає шкіра, хутро й численні металеві прикраси, тому герої іноді схожі на рок-зірок. Серіал вийшов у 2013 році й продовжений на шість сезонів, тож буде чим захопитися.
Серіал буквально створений для цінителів чоловічої моди початку XX століття. "Гострі картузи" присвячені кримінальному світу британського Бірмінгема на початку ХХ століття, а головну роль — главу гангстерського угруповання "Гострі картузи" Томаса Шелбі — грає Кілліан Мерфі. Серіал заснований на історії реального кримінального угруповання, і його автори спробували передати не тільки своєрідний кодекс честі гангстерів, але і їхню манеру вдягатися. Брати Шелбі носять строгі твідові костюми-трійки темних відтінків, пальта до підлоги й незмінні пласкі картузи. За ним можна простежити не тільки як змінювалася чоловіча мода в ті роки, але і як зміна соціального статусу головних героїв впливала на їхній зовнішній вигляд. 2021 року очікується шостий сезон шоу.
Серіал "Робітниці" зняв 2009 року канал BBC і пропонує простежити за коханням, злетами й падіннями чотирьох учасниць Жіночої сухопутної армії, які працюють у маєтку Хокслі під час Другої світової війни. Цей проєкт — нетиповий погляд на роль жінок у Другій світовій війні: головні героїні фактично служать в армії, але працюють у сільському господарстві, їхні завдання — збирати врожай і не допустити голоду. Окрема насолода — спостерігати за чарівними героїнями: навіть під час війни вони залишаються романтичними дівчатами й носять червону помаду та сукні з квітчастим принтом. 2019 року серіал став найкращою драмою за версією Royal Television Society.