Кіноподорожі: 9 фільмів, які перенесуть до різних куточків світу
Оскільки через пандемію коронавірусу багато країн закривають свої кордони й відповідно скасовують наші плани на найближче майбутнє, зокрема ставлять під сумнів літній відпочинок, vogue.ua вибрав 9 фільмів, які перенесуть на задушливі вулиці Нью-Йорка, суворий острів Нової Зеландії, рівнини Раджастану й крейдяні печери східної Іспанії — і все це без потреби вставати з дивана.
Немає ліпшого засобу ескапізму, ніж яскравий мюзикл Стенлі Донена про редакторку журналу (Кей Томпсон), яка шукає нове обличчя моди. З допомогою фотографа (Фред Астер) вона дізнається про Джо (Одрі Хепберн), продавчиню книгарні, яка неохоче погоджується бути їхньою моделлю. Незабаром тріо вирушає до Парижу, де сцени з піснями й танцями чергуються з гламурними фотосесіями в Луврі, за Садом Тюїльрі й на баржі на Сені.
Мало якому фільму так пощастило вловити шалену енергію Нью-Йорка влітку, як культовій класичній стрічці Спайка Лі. "Роби як треба!" — це роздуми про расові забобони й жорстокість поліції, однак стрічка сповнена сміху, яскравих персонажів і саундтреків, що визначають епоху. Лі грає Мукі, доставника піци, що живе в районі Брукліна Бедфорд — Стайвесант, де місцеві жителі насолоджуються холодним пивом на своїх верандах та організовують водні бої, тоді як напруга на вулицях починає зростати.
Епопея повноліття, просочена фольклором, перлина незалежного кіно режисера Нікі Каро з Кейшею Касл-Г’юз у ролі дівчини-маорі, яка сповнена рішучості стати вождем свого племені, ролі, яку жодна жінка не грала раніше. Вона має виявити себе, шануючи своїх предків, навчаючись битися. Знятий у Фангареї, на мальовничому північному острові Нової Зеландії, цей фільм — любовний лист до пляжів регіону, скелястих урвищ і легендарних корінних громад.
Скарлетт Йоганссон заворожує глядачів у гострій історії Софії Копполи про двох збитих з пантелику американців у Токіо. Вона грає Шарлотту, яка мандрує зі своїм чоловіком-фотографом і зустрічає Боба (Білл Мюррей), актора, що переживає кризу середнього віку. Коли вони стають друзями, то мігрують з бару готелю в слабо освітлене караоке, галасливі аркади, суші-бари й тихі святині, водночас закохуючись у місто.
1952 року Че Гевара (Гаєль Гарсія Берналь) і Альберто Гранадо (Родріго де ла Серна) вирушили в подорож завдовжки в життя: 8 000 км їзди Латинською Америкою від Буенос-Айресу до Венесуели. Звіт Волтера Саллеса про їхні пригоди рухається із запаморочливою швидкістю, коли герої подорожують Андами, пустелею Атакама й перуанською Амазонією та міркують про бідність, з якою вони стикаються на дорозі. Це зворушлива подорож, яка формує ідеали Че Гевари, а також майбутнє його континенту.
Едріан Броуді, Оуен Вілсон і Джейсон Шварцман грають розсварених братів у комедії Веса Андерсона. Вони возз’єднуються на потязі, що мчить через Індію, у надії на подорож духовного самопізнання, яка замість цього перетворюється на пригоду, сповнену бійок, жартів і романтичної інтриги. Варто подивитися на чудові декорації й прекрасну гру акторів, не кажучи вже про приголомшливі посушливі рівнини Раджастану, які можна роздивитися через вікна потяга.
Неймовірні пейзажі Тихоокеанської стежки, протяжністю 4279 кілометрів, яка розкинулася від пустель Каліфорнії до лісів Вашингтону, створюють фон драми Жана-Марка Валле, заснованої на реальних подіях. Різ Візерспун грає Шеріл Стрейд, чия сольна експедиція стежкою допомогла їй оговтатися від особистої трагедії. Вона губиться й стомлюється, а також заводить друзів дорогою, які нагадують їй про її власну стійкість і силу подорожей.
Сюжет еротичного трилера Луки Гуаданьїно розгортається на італійському острові Пантеллерія, оазі звивистих доріг і ресторанів на вершині пагорбів. У центрі уваги співачка (Тільда Свінтон) і її коханець (Маттіас Шонартс), які проводять дні, плаваючи, влаштовуючи піші прогулянки й обідаючи в сонячних двориках — усе це відбувається до того, як їхній старий друг (Рейф Файнс) і його загадкова дочка (Дакота Джонсон) приходять з несподіваним візитом. Цей фільм змусить прагнути літа й мріяти про гардероб героїні Свінтон.
Напівавтобіографічна сага Педро Альмодоварі. Антоніо Бандерас грає Сальвадора Мальо, режисера, що переживає кризу. Поглинений летаргією розум Мальо повертається в його рожеве дитинство 60-х, коли він переїхав до чарівного міста Патерна на сході Іспанії зі своєю матір’ю (Пенелопа Крус). Білі печери, чисті річки й горбисті поля цього місця надихають на диво й сповнюють фільм тугою за втраченим раєм.