UA

Журнал VOGUE

Подписаться
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

5 прекрасних фільмів з Богданом Ступкою

22 июля 2022

22 липня 2012 року не стало видатного українського актора театру й кіно Богдан Ступка. Легендарний артист за свою кар’єру виконав понад 100 ролей у фільмах і близько 50 на сцені, створивши цілу епоху в українській ігровій культурі. Згадуємо одні з найвидатніших ролей Богдана Сильвестровича на великому екрані.

«Білий птах з чорною ознакою», 1971
Кадр из фильма «Белая птица с черной отметиной», 1971Кадр з фільму «Білий птах з чорною ознакою», 1971

Фільм, що належить до справжньої класики українського кінематографа, зняв культовий режисер Юрій Іллєнко. Знімальний майданчик цієї стрічки став місцем кінодебюту Богдана Ступки, де він відразу зіграв головну роль — Ореста Дзвонаря. Події фільму відбуваються в 1937—1947 роках у селі на заході України й оповідають про ворожнечу між рідними братами.

«Вогнем і мечем», 1999
Богдан Ступка в фильме «Огнем и мечом», 1999Богдан Ступка у фільмі «Вогнем і мечем», 1999

У 1999 році польський режисер Єжі Гоффман увійшов в історію як один з перших кінематографістів, який у своїй стрічці порушив політично складні теми польсько-українських відносин. За основу фільму взято однойменний роман Генрика Сенкевича, а головну роль — запорізького гетьмана Богдана Хмельницького — зіграв Богдан Ступка.

«Молитва за гетьмана Мазепу», 2001
Богдан Ступка в фильме «Молитва о гетмане Мазепе», 2001Богдан Ступка у фільмі «Молитва за гетьмана Мазепу», 2001

У доробку Богдана Сильвестровича була ще одна роль гетьмана — він зіграв Івана Мазепу в художньому фільмі режисера Юрія Іллєнка. Стрічка «Молитва за гетьмана Мазепу» стала першим повнометражним і великобюджетним фільмом незалежної України. Сюжет оповідає про події життя гетьмана в нелінійній послідовності. Світова прем’єра кінороботи відбулася 2002 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі в позаконкурсній програмі.

«Свої», 2004
Богдан Ступка в фильме «Свои», 2004Богдан Ступка у фільмі «Свої», 2004

Стрічка режисера Дмитра Месхієва описує події, що відбуваються на захопленому нацистами хуторі в серпні 1941 року. Ступка втілив на екрані образ сільського старости Івана Блінова, який ховає у своєму будинку військовополонених. За роботу у фільмі Богдана Ступку було номіновано на премію Європейської кіноакадемії в категорії «найкращий актор».

«Тарас Бульба», 2009
Богдан Ступка в фильме «Тарас Бульба», 2009Богдан Ступка у фільмі «Тарас Бульба», 2009

Богдан Ступка зіграв головну роль і в історичній картині «Тарас Бульба» — екранізації однойменної повісті Миколи Гоголя, яку зробив Володимир Бортко. Хоча фільм не здобув широкого визнання, Ступка успішно впорався з образом рішучого, невблаганного козацького полковника, який зі своїм військом вирушає в похід проти польських загарбників.

кино ·

Еще в разделе CINEMA

Популярное