КУПИТИ КВИТКИ

10 фільмів, які варто подивитися на Одеському кінофестивалі

З 12 по 20 липня 2024 року в Києві відбудеться Одеський міжнародний кінофестиваль один із найвідоміших кінофестивалів країни, де вже понад 10 років відбуваються головні національні прем'єри та показують світові гіти. Серед найгучніших прем'єр цього року новий фільм Йоргоса Лантімоса "Види доброти", "Субстанція" з Демі Мур та "Граф Монте-Крісто" з П'єром Ніне.

"Різновиди доброти", Йоргос Лантімос

Реклама.

Прем'єра нового фільму Йоргоса Лантімоса відбулася в Каннах, а показ на Одеському кінофестивалі стане першим в Україні. Згідно із синопсисом, це "байка-триптих про трьох героїв: людину без вибору, яка намагається взяти під контроль власне життя; поліціянта, який стривожений тим, що його дружина, яка зникла безвісти в морі, повернулася і видається іншою; і жінку, сповнену рішучості знайти певну людину з особливими здібностями, якій судилося стати духовним лідером". У головних ролях — Емма Стоун, Джессі Племонс, Віллем Дефо та Маргарет Квеллі.

"Субстанція", Коралі Фаргіт

"Субстанція" — безумовно, один з найбільш шокуючих фільмів цього року, де Демі Мур грає акторку Елізабет Спаркл, яка використовує заборонену субстанцію, що допомагає їй повернути молодість.

Елізабет Спаркл, колишня популярна акторка та телезірка, почувається загалом непогано. Їй за п’ятдесят, вона красива і веде на телебаченні фітнес-шоу в стилі Джейн Фонди. Єдина неприємність — її бос-женоненависник (Денніс Квейд) шукає їй молодшу заміну. Невдовзі її звільняють. Їдучи в автівці, Елізабет спостерігає, як її усміхнене обличчя зривають з рекламного щита — і коли жінка відводить очі від дороги, в неї врізається інша машина. Героїня опиняється в лікарні, де зустрічає чоловіка, який може запропонувати вирішення її проблем: щось під назвою "Речовина", рідину, яка створить кращу, молодшу та красивішу її версію.

"Граф Монте-Крісто", Матьє Делапорт і Александр де Ла Пательєр

Нова екранізація однойменного роману Александра Дюма, де роль Едмона Дантеса втілює популярний французький актор П'єр Ніне. Фільм розповідає історію молодого чоловіка, який стає жертвою змови та затримується в день свого весілля за злочин, якого не вчиняв. Зрадженого друзями і засудженого корумпованим суддею моряка Дантеса довічно ув’язнюють на острові Шато-д’Іф. Після 14 років у неволі Едмон здійснює зухвалу втечу і завдяки випадку повертається до Франції непристойно багатим під новим ім’ям та прагне помститися тим, хто зруйнував його життя.

Сценаристами і режисерами фільму стали Матьє Делапорт і Александр де Ла Пательєр.

"Ув’язнена з Бордо", Патриція Мазуї

У чудовому іронічному фільмі режисерки Патриції Мезуї Ізабель Юппер грає Альму, багату жінку, яка мешкає одна у великому будинку в Бордо. Вона часто відвідує в тюрмі свого чоловіка, який ув'язнений там за наїзд на людину. У в'язниці Альма знайомиться з Міною, молодою матір'ю (Хафсія Герці), чий чоловік сидить за пограбування. Жінки дуже різні, але мають спільний досвід, адже обидві встигли організували своє життя за відсутності чоловіків — тож між ними зав'язується цікава й незвична дружба.

"Маленькі любові", Селія Ріко Клавельїно

Події чуттєвого й інтимного фільму іспанської режисерки Селії Ріко Клавельїно відбуваються влітку в сонячній Іспанії. Стрічка розповідає про двох дуже різних жінок: Тереза та її мати Ані вимушені жити разом, після того як Ані отримала травму і не може ходити. Проте спільне існування не є простим для обох. Світова прем'єра картини "Маленькі любові" відбулася цього року на кінофестивалі в Малазі.

"Сини", Ґустав Міллер

Головна героїня німецького фільму "Сини", тюремна охоронниця Єва, стикається з дилемою свого життя, коли молодого чоловіка з її минулого переводять до в’язниці, де вона працює. Не розкриваючи своєї таємниці, вона просить перевести її до його блоку, найсуворішого та найжорстокішого у в'язниці. Так починається тривожний психологічний трилер, у якому почуття справедливості Єви ставить на карту її моральність і майбутнє, адже юнак насправді — це вбивця її сина.

"Мовчання Марії", Давіс Сіманіс

Чорно-біла латвійська стрічка про сталінські репресії, світова прем'єра якої відбулася на Берлінале. У центрі сюжету — історія латвійської акторки Марії Лейко, зірки німого кіно, яка, зокрема, знімалась у Фрідріха Мурнау. Ігровий фільм розповідає про частину її життя в Москві, куди вона приїхала за немовлям, — її дочка померла при пологах, а маленька онука вижила. Марію змушують залишитися в росії, пояснюючи це тим, що на дитину потрібно зробити документи, щоб вивезти за межі Радянського Союзу. Паралельно акторці пропонують зіграти головну партію в латвійському театрі в Москві, проте невдовзі учасників цього театру репресують. Зірка німого кіно Марія Лейко була страчена в Москві в 1938 році — а щемкий та важливий фільм "Мовчання Марії" підіймає на світовій арені важливу тему сталінських репресій у мистецтві.

"БожеВільні", Денис Тарасов

Події фільму режисера Дениса Тарасова відбуваються у 70-ті роки минулого століття в Києві. Головного героя — молодого, творчого, волелюбного Андрія Довженка (Костянтин Темляк), який спілкується українською мовою та слухає "небажану" музику, — відправляють до психіатричної лікарні. Там він з’ясовує страшну правду — обвинувачуваним за статтею "антирадянська діяльність" приписують вигаданий в кабінетах КДБ діагноз — "млявоплинна шизофренія". Андрій потрапляє у пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір — співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях. Світова премʼєра фільму "БожеВільні" відбулася на Варшавському кінофестивалі, де стрічка здобула спеціальну відзнаку.

"Сірі бджоли", Дмитро Мойсеєв

Фільм "Сірі бджоли" режисера Дмитра Мойсеєва знято на основі однойменного роману письменника Андрія Куркова. Він розповідає про двох мешканців села у "сірій зоні" поблизу лінії фронту. Двоє чоловіків, ролі яких втілюють блискучі українські актори Віктор Жданов ("Спіймати Кайдаша", "Вулкан") та Володимир Ямненко ("Дике поле"), намагаються налаштувати побут та вижити в прифронтовому селі. Фільм знімали в Луганській області, а його прем'єра відбулася торік в основному конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі.

"Дім за склом", Тарас Дронь

Головна героїня фільму Тараса Дроня — успішна архітекторка Вікторія (Ірина Островська), яка переживає трагедію: її донька зникає просто під час святкування випускного, разом із хлопцем, якого підозрюють у торгівлі наркотиками. Аби відвести підозри від доньки, яку поліція звинувачує в допомозі хлопцю, Вікторія розпочинає власне розслідування — і водночас намагається розібратися з минулим.

Світова прем'єра стрічки відбулася 2023 року на Варшавському кінофестивалі.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.