До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Вражаюче й інтимно: виставка Марини Абрамович в Лондоні

У Королівській академії мистецтв в Лондоні відкрилася виставка Марини Абрамович. Вона — перша жінка за 255-річну історію інституції, яка має ретроспективу в Королівській академії.

Реклама

Для того, аби потрапити на виставку Марини Абрамович у Королівській академії мистецтв, глядачі мають буквально протиснутися між двома оголеними перформансистами. Це відсилання до її відомого перформансу Imponderabilia 70-х років, який Абрамович виконувала разом зі своїм тодішнім чоловіком і партнером, Улаєм. Марина Абрамович та Улай, оголені, стояли в проході, а глядачі виставки змушені були проходити повз них — у такий спосіб перформанс досліджував теми наготи та сексуальності, обмежень і бажань.

Фото: © Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry
Фото: © Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry

Ретроспектива Абрамович в Лондоні охоплює ключові роботи за її понад 50-річну кар’єру, зокрема відео, скульптуру, фотографію, перформанс. Більшість культових перформансів Абрамович на виставці відтворюють молоді художники, студенти її академії. Наприклад, буде відтворений перформанс "Будинок з видом на океан", під час якого мисткиня жила в будинку, побудованому в галереї, протягом 12 днів. Вперше він був виконаний після терактів 11 вересня в Нью-Йорку — та запрошував глядачів стати свідками простого життя та розділити його. Цього разу в перформансі беруть участь три художниці, що житимуть у спеціально побудованих для цього платформах. За сюжетом, під час перформансу вони будуть тільки пити воду і мовчати — і так 12 днів поспіль, а глядачі — спостерігати за цим.

Фото: © Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry
Фото: © Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry

В інтерв'ю британському Vogue мисткиня розповідає, що це дуже відповідальна виставка, адже Абрамович — перша жінка за 255 років, яка отримала можливість провести ретроспективу своїх робіт у Королівській академії.

"Правда, Трейсі Емін мала тут шоу, але у неї був менший простір, і я вважаю, що це така несправедливість — не дати цій великій британській артистці великий простір, — говорить Абрамович. — Я старша за неї, тому, можливо, вони хочуть зробити шоу, перш ніж я помру. Можливо, це причина, чому я перша. Але я не збираюся нікуди йти, доки мені не виповниться принаймні 103 або 104 роки", — сміється 76-річна мисткиня.

Courtesy of the Marina Abramović Archives. © Marina Abramović
Courtesy of the Marina Abramović Archives. © Marina Abramović

Ще один важливий перформанс, який побачать глядачі, — це Luminosity, в якому чоловіки й жінки будуть розміщені на стіні виставкової зали, ніби як на розп'ятті. Під час оригінального перформансу в 1997 році Абрамович балансувала оголеною на сидінні велосипеда на постаменті, встановленому високо на стіні. Художниця тримала руки та ноги повністю витягнутими, нагадуючи малюнок "Вітрувіанська людина" Леонардо да Вінчі. Цей перформанс досліджує межі людської витривалості.

© Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry
© Marina Abramović. Photo © Royal Academy of Arts, London / David Parry

Як завжди, Марина Абрамович робить одночасно кілька проєктів. Поки вона перебуває в Лондоні, відбувається показ опери "7 смертей Марії Каллас" в Англійській національній опері. Крім того, вона курує проєкт для Southbank Center зі студентами Інституту Марини Абрамович і випускає дві нові книги. Паралельно працює над власним брендом духовного оздоровлення, Longevity. Як це все вдається 76-річній художниці?

"У мене немає чоловіка, щоб сидіти вдома з ним. Дітей у мене теж немає. Робота — це все, що я роблю", — каже вона в інтерв'ю британському Vogue. "Я почала займатися мистецтвом, коли мені було 12 років. Я дійсно не знаю іншого способу жити: я просто працюю".

Виставка триває в Королівській академії мистецтв з 23 вересня 2023 року по 1 січня 2024 року

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.