Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

У Pinchuk Art Centre відкрилася виставка про російські воєнні злочини

20 июля 2022

У київському Pinchuk Art Centre розпочали роботу одразу дві виставки: проєкт «Коли віра зрушує гори» та «Російські воєнні злочини». Обидві виставки працюватимуть до 9 жовтня. Куратори — Бйорн Гельдхоф, Барт де Бер та Ксенія Малих.

Фотографії, що стали частиною проєкту «Російські воєнні злочини», зроблено в різних куточках України від першого дня повномасштабного вторгнення росії й до початку липня. Кульмінація проєкту – відео, яке створив Олексій Сай і зібрав 6400 зображень, що фіксують злочинні дії окупантів. Уперше цей проєкт представили на Міжнародному економічному форуму в Давосі. 

Друга виставка, яку нині можна побачити в артцентрі, дістала символічну назву «Коли віра зрушує гори». Це масштабна групова виставка з участю понад 45 українських та міжнародних митців і мисткинь, яку організовано спільно з антверпенським Музеєм сучасного мистецтва М НКА. Вона репрезентує роботи сучасних зірок бельгійського мистецтва — Яна Фабра, Берлінде де Брукере, Франсіса Аліса. Так, у масштабній роботі Франсіса Аліса можна побачити, як понад 800 людей разом зрушують гору. Якоюсь мірою ми всі робимо це щодня — вдома чи на фронті, в Україні чи за кордоном — гору, що неможливо зрушити вірою одного, зрушуємо колективно.

Також у виставці беруть участь українські митці Андрій Сагайдаковський, Анна Звягінцева, Олексій Сай, Влада Ралко, Леся Хоменко та інші. У межах виставки відбудеться кінопрограма, яку курують художники Ярема Малащук та Роман Хімей. Одна з головних стрічок цієї програми — документальний фільм «Маріуполіс» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, що загинув у березні від рук російських окупантів.

 
 

Виставки триватимуть до 9 жовтня. У разі оголошення повітряної тривоги в артцентрі просять спуститися в укриття, яке розміщується в "Метрограді".

Еще в разделе ART

Популярное