У Києві відкривається виставка художниці з Херсонщини Поліни Райко

10 cерпня в Українському Домі розпочне роботу виставка-документ "Поліна Райко. Зникоме". Вона присвячена дослідженню спадщини художниці з Херсонщини та є реакцією на руйнування будинку-музею мисткині в Олешках, що сталося внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими окупантами.

Поліна Райко — яскрава представниця наївного мистецтва, чиї малюнки ставлять поряд з роботами Марії Примаченко і Катерини Білокур. Після смерті художниці залишився її будинок в Олешках, оздоблений настінними розписами. Проте, на жаль, від початку повномасштабної війни, з 24 лютого 2022 року дім-музей опинився на території, тимчасово окупованій військами РФ. 6 червня 2023 року російські загарбники підірвали Каховську ГЕС, спричинивши затоплення прилеглих територій. Унікальні розписи Поліни Райко повінь знищила майже повністю.

Виставка в Українському Домі має на меті привернути увагу до спадщини художниці. У межах експозиції "Поліна Райко. Зникоме" будуть представлені архівні фотографії, відеоінсталяція, фільми про художницю; плакати від провідних українських ілюстраторів.

Виставка триватиме до 27 серпня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.