До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Музей Сковороди на Харківщині відкрив збір до дня народження філософа

Музей філософа та поета Григорія Сковороди, що розташований у селі Сковородинівка на Харківщині та в травні 2022 року був зруйнований росіянами, відкриває збір до дня народження філософа. Команда музею запускає культурну ініціативу "301 Справжній друг Сковороди", мета якої — збір 3 млн грн й об’єднання навколо себе українців для збереження меморіального комплексу до моменту його повної реставрації.

Скульптура Сковороди – майже єдине, що вціліло після того, як в травні російська ракета розбомбила музея філософа
Скульптура Сковороди – майже єдине, що вціліло після того, як в травні російська ракета розбомбила музея філософа

Реклама

"Наближається ще одна зима, а музей все ще не законсервований, — пояснює команда музею. — Чим довше ми чекаємо, тим більше він руйнується. Ми закликаємо підтримувати армію, бо вона зберігає життя тут і зараз. Донати на потреби ЗСУ першочергові. Та за можливості просимо долучитись до підтримки музею, який зберігає памʼять для майбутніх поколінь".

Музей після влучання російської ракети
Музей після влучання російської ракети

Нагадаємо, що 6 травня минулого року російська ракета влучила в будинок-музей Григорія Сковороди. У зруйнованому будинку філософ жив та творив, у ньому ж і помер 9 листопада 1794 року. На території музею розташована його могила та улюблені місця: криниця та дуб, під яким любив працювати поет. Після ракетного удару по музею Сковороди вціліла статуя філософа, що стала ще одним символом незламності українців.

Після перемоги на фундаменті зруйнованої будівлі планується створити новий сучасний український музей. Долучитися до збору та підтримати музей можна за посиланням. Як долучитися представникам бізнесу, медіа, культури та громади, можнадізнатися у презентації.

Збір приурочено до дня народження філософа — 3 грудня виповнюється 301 рік з дня появи на світ легендарного українського мислителя.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.