До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Музей "Голоси Мирних" презентував у Києві мультимедійну виставку

У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка "Голоси" — це спільний проєкт інституції та музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова. Виставка стала першою презентацією у Києві мультимедійного простору музею "Голоси Мирних", який покликаний документувати та розповідати історії українців, що постраждали від війни. Виставка "Голоси" працюватиме до 26 квітня.

Виставка "Голоси"

Експозиція "Голоси" — це щемка розповідь про дім: його втрату, пошук та його значення в житті кожного з нас. Виставка складається з трьох інсталяцій, що формують триптих, який порушує питання: "Що таке дім — це стіни? Близькі? Це ми?" — розповідає куратор виставки Андрій Палатний. При вході глядач бачить інсталяцію "Зруйноване місто", що складається з порожніх будинків та є метафорою десятків українських міст, постраждалих від російської навали.

Реклама

В центрі експозиції — інсталяція "Стовп зруйнованого життя", який складається з артефактів музею, тобто речей, які колись належали конкретним людям і стали свідками трагічних подій — від ключів від квартири до фотографій та уламків машини, яка захистила її власників від загибелі. Третя частина виставки — стіна "Біженці", де у кожній скульптурі ховається емоція та історія людини, яка змушена була виїхати через війну. У валізах, що розміщені в цій інсталяції, сховані планшети з реальними історіями людей, що втратили близьких та домівки через війну. Таких історій музей "Голоси Мирних" зібрав вже понад 100 тисяч.

На відкритті експозиції Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова, розповіла про значення музею "Голоси Мирних" для формування культури пам’яті про війну в Україні. "Сьогодні дуже важлива подія для нас: Музей "Голоси Мирних" вперше вийшов в офлайн. Музей — це проєкт, найбільший за обсягом збереження даних про війну. З 2014 року ми накопичили понад 100 тисяч живих історій. В Україні є чимало ініціатив, які так само фіксують події війни. Наша велика ідея — створити майданчик, на якому ці ініціативи зможуть комунікувати, шукати спільні відповіді та об’єднувати величезні масиви даних у системи".

Наталія Ємченко

Антон Дробович, директор Інституту національної пам’яті, розповів про значення офлайн-простору Музею для розвитку культури пам’яті в Україні: "Велика втіха — спостерігати, як ростуть круті національні ініціативи зі створення документів епохи. Одна із найпотужніших серед них — музей "Голоси Мирних". Ініціативи, які систематично фіксують дані епохи, можуть стати одним з основних джерел для дослідження подій у майбутньому".

Діана Попова. Антон Дробович і Наталія Ємченко

Креативним партнером виставки "Голоси" є GOGOLFEST. Продюсер і автор ідеї експозиції — його засновник Влад Троїцький. Виставка триватиме до 26 квітня у Музеї історії міста Києва.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.