
Листівки з України: як розказати світу про знищення українських пам’яток
Другий місяць у нашій країні триває повномасштабна війна – і кожного дня російські окупанти руйнують історичні пам’ятки нашої країни. Станом на початок квітня кількість знищених пам’яток культурної спадщини в різних регіонах України сягає близько 160 будівель. На жаль, ця цифра збільшується. Знати про ці жахливі злочини має увесь світ. Щоб розповісти про них, Український інститут започаткував диджитал-проєкт «Листівки з України». Проєкт має на меті зафіксувати збитки, завдані російськими окупантами українській культурі внаслідок бомбардувань. Ділитися листівками в соцмережах може кожний українець.

"Сьогодні ми як ніколи потребуємо солідарності та підтримки від міжнародної спільноти", – зазначають в Українському інституті. – Росія руйнує багатовікову історію України, їхня зброя не зупиняється перед картинами Марії Примаченко, перед пам’яттю меморіалу Голокосту «Бабин Яр», перед Собором XVIII століття та перед пам’ятками конструктивізму в архітектурі сучасного Харкова. Поширюйте листівки в соцмережах, надсилайте їх тим діячам, які мають вплив та голос. Використовуйте гештег #PostcardsFromUkraine».

Серед зруйнованих пам’яток – Київська телевежа, Донецький обласний драматичний театр у Маріуполі, площа Свободи в Харкові, Чернігівська бібліотека (перша будівля Музею українських старожитностей (ХІХ ст.)). Кожна листівка має свою історію, читати яку без сліз просто неможливо. Наприклад, серед зруйнованих росією пам’ятників – Георгіївська церква в селі Заворичі на Київщині.

Дерев’яний храм, збудований у 1853 році, прикрашало зображення Богородиці та сцени з порятунку святого Петра. 7 березня 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу церква згоріла. Займання сталося від прямого влучання. За словами очевидців, окупанти навмисне спрямували один зі снарядів у купол храму.

Ще одна пам’ятка, яка зазнала пошкоджень від окупантів, – Київська мала опера, яку хоч раз відвідував кожен з нас. Будівлю нинішньої Малої опери зведено в 1902 році за проєктом архітектора Михайла Артинова. На початку XX століття там працював перший у Києві кінотеатр. 15 березня російська армія ракетами обстріляла київський історичний мікрорайон Лук’янівка. Вибуховою хвилею було пошкоджено будівлю Київської малої опери: вибито майже всі вікна, зруйновано склопакети, вхідні та внутрішні двері.

Більше листівок з України можна побачити на сайті Українського інституту. Завантажуйте їх у свій смартфон та надсилайте друзям у всьому світі – нехай світ знає правду.
Еще в разделе ART
Популярное

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Що таке рукав’янка, або який вигляд мають найгарніші вишиванки

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

22 архівні фото Шер, які розкривають її стиль

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Історія однієї речі: куртка-косуха

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.